Jak známo, Štíři milují tajemství a Jodie Foster je přesně taková Profimedia

Jak známo, Štíři milují tajemství a Jodie Foster je přesně taková Profimedia

Jsou hvězdy, které v soukromí nepoznáte, ale Julia Roberts je nezaměnitelná. A i mimo kamery vypadá skvěle Profimedia
Za Erin Brockovich ze stejnojmenného filmu dostala zcela právem Oscara Profimedia
Momentálně září Leonardo DiCaprio ve filmu Tarantina Tenkrát v Hollywoodu Profimedia
Jeho partnerkami byly slavné modelky i herečky, a zatím ho žádná nedovedla k oltáři Profimedia
11
Fotogalerie

Slavní Štíři DiCaprio, Julia Roberts či Maradona. Jak využili hvězdy ke slávě?

O Štírech se říká, že jsou nejzáhadnější z celého zvěrokruhu. Pravdou je, že vyjít s nimi není vždycky snadné. Neplatí na ně nic, co funguje u jiných znamení, za všech okolností jsou sví. Neopijete je rohlíkem a urážky kolem nich proletí jako vítr. Jsou svobodní a milují tajemství. Jak tyto vlastnosti pomohly slavným osobnostem?

Štíři jsou vodní znamení a stejně jako bývá voda hluboká a nelze dohlédnout dna, mají i Štíři hlubokou, tajemnou duši. Jsou na první pohled nenápadní, ale uvnitř skrývají spoustu energie. Jsou to lidé, kteří si rádi počkají na tu pravou příležitost a dokážou čekat hodně dlouho. Jen těžko se dostanete k jejich emocím, trvá dlouho, než k sobě někoho pustí, ale když se vám to podaří, dokážou se zcela otevřít. Jsou znamením zvěrokruhu, které má zřejmě nejsilněji vyvinou intuici, na kterou se rádi a dobře spoléhají. Mají také paměť jako slon, takže pozor, nikdy nic nezapomenou a dokážou vám to s přehledem vrátit. Ale nejen to zlé, ale i to dobré. Pokud zjistí, že se na vás nemůžou spolehnout, raději se vám vyhnou. Jinak jsou to loajální přátelé a život se snaží žít bez iluzí a stavění vzdušných zámků. Jak se tyto vlastnosti promítají v osudech slavných osobností?

Pokračování 2 / 9

Jodie Foster (19. 11. 1962)

Americká herečka patří k hollywoodským mega hvězdám. Proslavily ji role ve filmech Znásilnění či Mlčení jehňátek, za které dostala Oscara. Jak známo, Štíři milují tajemství a ona je přesně taková. Je asi největší intelektuálka Hollywoodu, ale taky velmi tajemná a záhadná. O svém soukromí moc nemluví, nemluví o tom, kdo je otcem jejích dětí, ani o tom, jestli je bisexuálka. A není se čemu divit, jednou se do ní zbláznil fanoušek, který kvůli ní chtěl zastřelit amerického prezidenta. Její intuice, pokud jde o výběr rolí, ji téměř nikdy nezklamala. To, že se o ní neustále spekuluje, protože ji nikdo neviděl po boku muže, jí nevadí, naopak. Kromě hereckého talentu je obdařena vysokým IQ, je členkou Mensy a miluje karate i jógu.

Pokračování 3 / 9

Julia Roberts (28. 10. 1967)

Usměvavá herečka zazářila nejen ve slavném romantickém filmu Pretty Woman, ale taky v dramatu Erin Brockovich. Za Erin dostala zcela právem Oscara, nominovaná byla i za Pretty Woman, Blízko od sebe či Ocelovou magnólii. I tahle hollywoodská star je tajemná a velmi pečlivě si chrání svoje soukromí. Už na první pohled je ženská a jemná, ale uvnitř je jako Štírka silná a sebevědomá. Její city jsou hluboké a cení si dlouhodobých přátelství i vztahů. Přestože měla za sebou spousty nevydařených vztahů, zdá se, že teď je po jejím boku skutečně ten pravý – kameraman Danny Moder. Mají spolu tři děti, dvojčata Hazel Patricii a Phinnaeuse a syna Henryho. Nepotrpí si na společenské akce a raději je s dětmi – nenalíčená a úplně normální.

Pokračování 4 / 9

Leonardo DiCaprio (11. 11. 1974)

Momentálně září ve filmu Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, ale není to jediný film, kde tento herec exceluje. Držitel mnoha cen (Zlatý glóbus, BAFTA) a několika nominací na Oscara (Nespoustaný Django, Krvavý diamant či Letec) má čich na dobré role. Na vrchol ho vystřelila role v kasovním trháku Titanik, kde si zahrál po boku Kate Winslet. Od té doby jsou přátelé. Ostatně, Štíři si cení upřímných lidí a dlouhodobého přátelství. Štíři jsou v práci svědomití a takový je i Leonardo. Má nezlomnou vůli a je vytrvalý. Taky si ale jako ostatní Štíři rád užívá příjemných věcí, dokáže se radovat z dobrého jídla, umění a taky erotiky. Jeho partnerkami byly slavné modelky i herečky a zatím ho žádná nedovedla k oltáři. O Leonardovi se ví, že se věnuje ochraně životního prostředí a že také produkuje různé projekty na tohle téma. Pokud jde o ekologii, je netolerantní a rád bojuje za své názory.

Pokračování 5 / 9

Meg Ryan (19. 11. 1961)

Herečka, kterou proslavily role ve filmu Když Harry potkal Sally nebo v romantických komediích Samotář v Seattlu, Láska přes internet či Když muž miluje ženu, měla život jako na houpačce. A zcela stoprocentně na ni platí přirovnání, že Štír nikdy nezapomíná a má hlavu jako slon. Staré křivdy v sobě Štíři nesou pořád a nikdy nezapomenou na to, pokud jste jim ublížili. Meg také nikdy neodpustila své matce, která ji kdysi kritizovala veřejně za to, že dala kopačky manželovi (herci Denisovi Quaidovi), protože bral kokain. Ani po rozvodu se s matkou herečka nesmířila a dodnes s ní nemluví. V posledních letech těžko snáší samotu a stárnutí, které řeší neustálými plastickými operacemi.
 

Pokračování 6 / 9

Diego Maradona (30. 10. 1960)

Slavný argentinský fotbalista se narodil ve znamení Štíra, které mu předurčilo neuvěřitelnou touhu po světských radostech. Jako fotbalista byl geniální, nezlomný a měl silnou osobnost, ovšem jeho život je jako filmový příběh. Však o něm taky nedávno natočil režisér Asif Kapadia dokument, který jeho životní eskapády shrnuje. Jeho úlety se zřejmě nedají spočítat, na jeho góly ale nikdy nikdo nezapomene. Štíři jsou plní vášní a milují krásy života. Přesně takový byl Maradona, v jehož životě byly zálety, milenky, nemanželské děti, dobré jídlo, doping i kokain. Poddajnost a opatrnost nejsou vlastnosti, které by byly vlastní Štírům. Jako všichni Štíři byl Maradona vždy velmi sebejistý a jen těžko přiznával vinu. Naopak sám o sobě prohlašoval: Já bůh, já Diego.

Pokračování 7 / 9

Demi Moore (11. 11. 1962)

Herečka, kterou si určitě vybavujeme hlavně z romantické komedie Duch, kde si zahrála po boku Patricka Swayzeho, nebo z filmu Pár správných chlapů či Neslušný návrh. Když jí bylo patnáct, matka ji „prodala“ jednomu muži, a to považovala Demi za zradu, kterou matce nikdy neodpustila. Poprvé se vdala už v sedmnácti, aby mohla odejít z domova, později si vzala herce Bruce Willise, s nímž měla tři dcery. Manželství nevydrželo, a nevydrželo ani to další s hercem Ashtonem Kutcherem, který byl mimochodem o šestnáct let mladší než ona. Štírky bývají skvělé milenky a taková zřejmě byla i Demi. Ovšem jako Štíři touží po neobyčejném vztahu a partnerovi, v němž najde silnou osobnost. Momentálně je spíše trochu zapomenutou ikonou filmu, ale Demi je ambiciózní, takže možná nás ještě překvapí.

Pokračování 8 / 9

Grace Kelly (12. 11. 1929 – 14. 9. 1982)

Americká herečka, dcera milionáře, krásná žena, monacká kněžna. Milovali ji muži i ženy, a když sestavoval filmový časopis Empire v roce 1995 žebříček stovky nejvíce sexy hvězd v dějinách kinematografie, Grace byla v první pětce! Natočila takové hity jako Vraždu na objednávku či Okno do dvora. City i zklamání bývají u Štírek dlouhodobé a Grace dovedly frustrace až na pokraj zhroucení. I ona si nejdřív užívala luxusu, když se provdala za monackého knížete, ale později se raději držela v pozadí. Před svatbou oceňovala nezávislost, po svatbě ji zcela ztratila. Vždy ale věděla intuitivně, co je dobré a co špatné, takže brzo pochopila, že život, jaký vede v Monaku, šťastný není. Útěchu hledala v alkoholu a její tragická smrt v roce 1982 možná byla vysvobozením z vězení, ze kterého by jinak nenašla únik. 

Pokračování 9 / 9

Miroslav Horníček (10. 11. 1918 – 15. 2. 2003)

Štíři mají hlubokou duši a skrývají v sobě netušené vášně a pocity. Jejich názory jsou jasné a vyhraněné, jsou to silné a sebejisté osobnosti. Jsou to taky velcí dříči a takový byl bezesporu i Miroslav Horníček. Jsou odolní a vydrží i velký tlak. Ostatně, to jako herec musel Horníček potvrzovat neustále. Štíři jsou taky všestranní a rádi zkouší nové věci, i Miroslav Horníček vyzkoušel úspěšně řadu profesí. Byl nejen výborný herec, ale taky režisér, výtvarník či spisovatel. Humor považoval za koření, bez kterého se člověk neobejde, a tvrdil, že je to jediný způsob, jak propašovat mládí do pozdního věku. Jemu se to dařilo stoprocentně, zemřel v pětaosmdesáti letech.

Doporučujeme

Články odjinud