Slavní v politice: Kdo z celebrit pověsil kariéru na hřebík a stal se politikem?

7. 2. 2019
O tom, že slavné osobnosti dokážou ovlivnit politické smyšlení lidí, není pochyb. Některé svého vlivu využily, vzdaly se své herecké či hudební kariéry a vstoupily do politiky. Kdo to byl a jak se jim vedlo?

Arnold Schwarzenegger

Když se někdo zeptá, kdo z herců se stal slavným politikem, většině lidí se pravděpodobně vybaví svalnatý herec Arnold Schwarzenegger. Ten zejména v osmdesátých a devadesátých letech oslňoval svou muskulaturou v akčních filmech, jako jsou Barbar Conan, Terminátor, Predátor nebo Totall Recal. Do politiky se vrhnul zničehonic po hlavě v roce 2003, kdy se stal guvernérem Kalifornie. Přesto, že byl za svoje činy v období svého působení kritizován a dokonce byl jmenován jedním z nejhorších guvernérů v historii, udržel si svůj post až do roku 2011. Dokonce chtěl kandidovat i na prezidenta! Naštěstí to americká ústava nepovoluje.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ani na začátku měsíce nebudete ve svojí kůži. Stále si s sebou nesete křivdu a vyčerpání. Milé Panny, měly byste se dát dohromady, jinak si zkazíte celičký víkend. Zapomeňte na všechno…