Slavnostní předání cen Thálie

26. 3. 2012
Slavnostní předání cen Thálie
Už podevatenácté se v Národním divadle předávaly výroční ceny Thálie. Za celoživotní mistrovství v oboru činohra získal cenu Luděk Munzar, v oboru operní zpěv René Tuček, v oboru tanec Vlastimil Harapes.

Luděk Munzar

Vlastimil Harapes

Za nejlepší herecký výkon loňského roku ocenila porota herečku Helenu Dvořákovou za roli Ysé ve hře Paula Claudela Polední úděl, kterou nastudovalo pražské Divadlo v Dlouhé.

Ve stejné kategorii ocenila porota mezi muži mladého Václava Neužila za roli Mugsy v inscenaci Dealer's Choice Patricka Marbera, kterou nastudovalo pražské Dejvické divadlo.

Červenou sošku za mimořádný výkon v oboru opera si odnesla zpěvačka Anna Klamo. Herecká asociace ocenila její výkon v inscenaci Lakmé, kde ztvárnila stejnojmennou hlavní roli. Mezi muži získal cenu Jacek Strauch za roli Cardillaca ve stejnojmenné inscenaci Paula Hindemitha, kterou nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě.

Další cenu si odnesl Jan Fousek. Ten byl oceněn za roli Vikomta de Valmonta v baletu Nebezpečné známosti, kterou ztvárnil na prknech Národního divadla Brno.

Mezi ženami oslnila porotu svým ztvárněním Giselle ve stejnojmenném baletu, který nastudovala Státní opera Praha, tanečnice Miho Ogimoto. Za svůj výkon si odnesla ze sobotního slavnostního večera skleněnou sošku.

Miho Ogimoto

Za nejlepší herecký výkon v oboru muzikál porota ocenila Moniku Absolonovou. Cenu Thálie si odnesla za ztvárnění postavy Fanny Briceové v muzikálu Funny Girl.

Monika Absolonová

V mužském provedení stejné kategorie porota soškou ocenila herce Dušana Vitázka. Za mimořádný výkon v muzikálu Jekyll a Hyde, ve kterém Dušan Vitázek ztvárnil hlavní dvojroli Dr. Henryho Jekylla a Edwarda Hyda.

Pavel Vitázek a Helena Dvořáková

Tradičně udělovanou zelenou sošku pro mladého činoherce do 33 let si ze sobotního předávání Cen Thálie odnesla herečka Tereza Dočkalová.

Zvláštní Cenu Kolegia získal kostýmní výtvarník Národního divadla a Státní opery Praha Josef Jelínek.

Večerem provázel už posedmé za sebou herec, dramatik a režisér Antonín Procházka.

ČTĚTE TAKÉ:
Dagmar Havlová převzala šek pro nadaci Vize 97, vypadala úchvatně

ČTĚTE TAKÉ:
Těhulky Stanková a Issová rozšířily babyboom. Budou asi svobodnými matkami

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Komunikace s nadřízeným je snadná a dobře si spolu rozumíte. Přicházíte s novými nápady, ale nikomu je nenutíte. Díky tomu se prosadíte a respekt si získáte nejen u kolegů. Doma více…