Slovenská a česká přírodní kosmetika, kterou musíte vyzkoušet

23. 4. 2021 Reklama
Slovenská a česká přírodní kosmetika, kterou musíte vyzkoušet
Je přírodní kosmetika vaše srdcová záležitost? Anebo jste z nějakého důvodu ještě nezkoušeli? Vyznat se v záplavě kosmetických produktů může být na začátku celkem fuška. K té správné se musíte promazat a pročichat. Inspirujte se našimi tipy nejen pro ty, co s bio kosmetikou začínají.

Pořádně odlíčit a umýt

Většina žen se ráda líčí, ale odličování je spíš nutnost než zábava. Dobrá přírodní kosmetika vám pomůže si oblíbit i čas, kdy se potřebujete zbavit make-upu. Pro ty, které nemají rády záplavu různých produktů, existují i šikovné kombinace, které umí pokožku odlíčit i efektivně tonizovat. Takové multifunkční pleťové čističe najdete třeba ve výbavě slovenské značky Kvitok nebo MALINNA. Můžete se také odličovat rostlinnými oleji a květovými vodami. Každá jsme prostě jiná a vyhovují nám jiné postupy. Stačí si jenom najít ten svůj.

Klepněte pro větší obrázekMultifunkční čistič od Kvitoku odličuje, čistí a tonizuje. A tím pádem šetří spoustu času.

Masky jako perfektní výživa pleti

Přírodní kosmetika je něco, u čeho je dobré mít jednu úsměvnou zásadu: co byste nesnědli, tak si nedáte na pleť. Některé přírodní masky opravdu voní tak, že reálně uvažujete o jejich konzumaci. I když se někdy nemusí zdát, že pleťovou masku potřebujete, opak je pravdou. Komplexní péče se totiž vyplatí. Bio pleťové masky jsou plné čistých složek z různorodých darů přírody, vitamínů, minerálů a antioxidačních látek, které dodají pleti potřebnou výživu a hydrataci. Zároveň se postarají o zmírnění akné, šupinatění a červenání. Masky umí zázraky, stačí si jen vybrat tu správnou. Pleťovou masku na jakýkoliv neduh najdete třeba u české Havlíkovy přírodní apotéky nebo u Nobilis Tilia.

Přírodní krém je základ krásy

Používání přírodních krémů potřebuje svůj čas. Nečekejte instantní zázraky jako u plastické chirurgie. Přírodní pleťové krémy, které jsou vyrobené na základě rostlinných olejů a másel a jsou vhodné pro různé typy pokožky. A to i pro mastnou a problematickou. Pokud je krém dobře kombinovaný, neucpává póry, pleť hydratuje a v závislosti na použitých esenciálních olejích může pomoci s nejedním kožním zádrhelem. Skvělé krémy najdete kromě výše zmíněných značek také třeba ve slovenské dílně Dulcia Natural. Celistvou přírodní péči o pleť podle věku a stavu pokožky je dobré doplnit různými masážními technikami třeba pomocí válečků z drahých kamenů. Velmi dobrou pomůckou je také masážní kámen Gua Sha.

Tuhé přírodní mýdlo do každé koupelny

Na co je vhodné konvenční tuhé mýdlo? Možná tak do skříně proti molům. Ale když se skamarádíte s přírodními tuhými mýdly, už je neodložíte. Jejich vzrůstající popularita ukazuje, že rozhodně nepatří do starého železa. Většina z nás určitě trpí noční můrou, kterou je „ulepené mýdlo ve žluté síťce ze socialistických školek a veřejných toalet“. Přírodní tuhá mýdla jsou ale absolutně jiná liga. A není náhodou, že se k nim rády vracíme.

Klepněte pro větší obrázekMýdla od Mylo si jednoduše zamilujete. A nejen je.

Přírodní tuhá mýdla tvoří jeden z pilířů zero waste životního stylu. Mají mnohostranné použití, můžete si vybrat mýdla na vlasy, tělo, speciální na pleť nebo univerzální na všechno. Jsou ideální i pro specifické kožní potíže jako akné nebo různé ekzémy. Pleť nejen účinně umyjí a hezky vyživí, ale také božsky provoní. A výhodou je, že i lokální přírodní produkce nabízí opravdu širokou škálu barev a vůní. Věřte, že (nejen) mýdla od slovenských značek Mylo nebo Ponio si určitě zamilujete. A navíc jsou skvělou záminkou k tomu si do koupelny pořídit nějakou stylovou mýdlenku.

Všechny uvedené značky a ještě mnohem víc najdete na e-shopu s přírodní kosmetikou a eko drogerií NuSpring.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Mezinárodní den rodiny strávíte v blízkosti partnera, dětí a milovaných příbuzných. Momentálně se pohybujete spíše doma a kamarádi jste až na druhém místě. Tím potěšíte drahou polovičku,…