Sluncem políbená pleť

1. 6. 2009
Sluncem políbená pleť
Venku nádherně svítí sluníčko a vaše pleť uvadá. Nemusí! Stačí jí pomoci a dodat tváři dotek zlata a bronzu a ze Sněhurky se rázem stane sluneční bohyně. K tomu potřebujete trochu času a hlavně šikovné pomocníky.

Líčení ve zlatavých a bronzových odstínech se opět hlásí ke svému slovu, mléčně bílá pleť v horkém letním počasí vychází opět z módy a místo ní nastupuje nadvláda sluncem políbené pleti.

Opálených odstínů můžete dosáhnout několika způsoby. Buď se vystavíte slunečnímu záření, zde je ovšem na místě nejvyšší opatrnost. Nezapomeňte svou kůži chránit dostatečným množstvím opalovacích prostředků s vysokým UV filtrem. Můžete si také zajít do solária, i tady pamatujte na ochranu, neboť ani umělé slunce není bez rizika. Sáhnout můžete po samoopalovací kosmetice nebo jděte tou nejsnadnější a nejbezpečnější cestou a pořiďte si líčidla v těch správných bronzových a zlatých odstínech.

Na trh opět přicházejí zajímavé novinky i ucelené řady, které během několika okamžiků promění vaši pleť do atraktivních tónů, které umí snad jen slunce na Riviéře, ovšem mnohem bezpečněji.

Lancôme uvádí novinku v podobě řady jemných minerálních bronzových pudrů Tropiques Minérale. Jejich nespornou výhodou je přirozený výsledek, skvělá krycí schopnost a výborná snášenlivost a to i pro velmi citlivou pokožku. Vůbec poprvé se zde používají minerály odrážející světlo, komplex tří přirozených okrů a pigmentů na tváři vytváří opravdu přirozený a živý odstín. Minerály zároveň uhlazují a zlepšují texturu pleti. Na výběr máte se dvou variant – kompaktního či sypkého pudru. Odstíny Tropiques Minérale jsou vytvořeny tak, aby co nejlépe odpovídaly přirozeným tónům opálené pleti. Krycí efekt kompaktního pudru závisí na naneseném množství – vrstvením je možné s odstínem velmi jemně pracovat. Sypký pudr naproti tomu nabízí střední krytí a chová se více jako základový make-up.

Při tvorbě letního líčení se vizážisté u Giorgie Armaniho nechali inspirovat rozmanitou přírodou Středozemního moře. Hlavní hvězdou linie je kompaktní pudr Sienna Minerals, ve kterém se mísí zemité barvy prozářené paprsky žhavého italského slunce smíchané do hedvábné textury. Stejně jako fotografie pořízená z oblaků nabízí sluncem prodchnutá paleta zemitých tónů (benátský okr, tmavočervená sienna nebo pískově-měděná) zlatavý bronz nebo temně načervenalý jas s doteky barvy na lících a očích, které svůdně tvarují obličej.

Sluneční linie Dior Bronze se tuto sezónu rozrostla o báječné novinky, ze kterých si vybere každá žena. Pleťové pudry a ostatní líčidla splňují všechna očekávání, nejen že krášlí, ale také pečují o pokožku. Zajímavou novinkou je zmatňující pudr Matte Sunshine. Tento produkt dokonale chrání tvář před slunečním zářením díky UV filtru č. 20 a zároveň nedovolí jediné kapce vody, aby porušila perfektní nalíčení. Pudr totiž odolává vodě a potu, čímž poskytuje dlouhotrvající výsledek. Delikátní textura vyhlazuje póry, čímž se stává ideálním pomocníkem pro smíšenou pokožku.

Estée Lauder se letošní bronzovou kolekcí skutečně blýskla. Široká nabídka pudrů, stínů, rtěnek a lesků, o ochraně před sluncem nemluvě, vás nadchne, neboť si zde jistě najdete to své. Bronze Goddess evokuje příjemný den strávený na pláži se zlatým pískem pod blankytně modrým nebem a nabízí řešení pro získání sluncem políbené tváře po všechny. V nabídce najdete tekutý bronzer, klasický bronzový pudr i dvoubarevný pudr do vystínování tváře.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Láska se k vám právě teď v květnu staví trochu zády. Jak signalizuje svéhlavá Venuše, vaše srdeční záležitosti mohou být poznamenány nestabilitou. Afrodité ze znamení Berana není pro vás…

Nejčtenější články

Články odjinud