Slušivý a jemný satén: V létě ochladí, v zimě zaujme. Jaké kousky si vybrat?

7. 8. 2020
Venku se konečně pořádně oteplilo, a tak je pochopitelné, že byste ráno do práce nejraději vyrazila v plavkách. To však není tak úplně možné, proto je třeba volit náhradní variantu, která bude v horku co možná nejsnesitelnější. Už jste si pořídila saténové kousky?

Stejně jako řada dalších trendů i saténové šaty byly hitem 90. let a momentálně slaví návrat. Jednoduchý střih s tenkými ramínky připomíná noční košilku, nenechte se ale zastavit, protože právě v takovém modelu budete zářit a navíc vás příjemně ochladí.

Pokud se ale přece jen cítíte příliš obnažená, nezoufejte. Pod šaty totiž můžete obléknout obyčejné bavlněné tričko nebo vzít jednoduchou bílou košili a v pase ji zavázat na uzel. K saténovým šatičkám se skvěle hodí i džínová bunda nebo křivák pro chladnější večery, na podzim pak klidně sáhněte po saku či trenčkotu.

A co na nohy? Vlastně cokoliv. Saténové šatky skvěle vypadají k lodičkám i k páskovým sandálkům, chcete-li ale odvážnější model, můžete obout tenisky, conversky nebo šněrovací kanady či martensky. Šaty pak užijete i v zimě na večírek či do divadla, stačí pod ně natáhnout silonky a přehodit kabát.

Jestli se ale přece jen na modely, které připomínají spodní prádlo, opravdu necítíte, nevadí. Skvěle totiž vypadají také saténové košilové šaty, jejichž střih je letos in, nebo můžete zvolit saténové tričko, halenku či sukni.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní záležitosti zvládáte bez větších obtíží, nicméně si dávejte pozor na jednoho kolegu. Není k vám upřímný a rozhodně byste se mu neměli svěřovat. Pro jistotu se nesbližujte s žádným…

Nejčtenější články

Doporučujeme