Slyšela jste o akné Mallorca? Začíná jeho období, pozor na slunce a mastné krémy!

20. 6. 2022
Foto: iStock
Slyšela jste o akné Mallorca? Začíná jeho období, pozor na slunce a mastné krémy! | Foto: iStock
Sluneční paprsky sice umí dodat pokožce bronz i potřebný vitamin D, ale také s sebou bohužel přinášejí škodlivé UVA a UVB záření. Především na začátku léta není naše kůže na přímé sluneční záření zvyklá a může tak zažít šok a snadno se spálit. Kromě nebezpečného spálení může pokožku vlivem slunečních paprsků postihnout i akné Mallorca.

Co to je akné Mallorca?

Nadměrné vystavování slunci vede nejen ke zdravotně nebezpečnému spálení pokožky, ale v kombinaci s mastným opalovacím krémem i k možnému vzniku letního akné (acne aestivalis). Říká se mu také Mallorca akné a tento název vznikl proto, že se vyskytuje u lidí, kteří se na jaře nebo začátkem léta vystavují intenzivnímu opalování. Acne aestivalis je jedním z nejčastějších onemocnění kůže ve střední Evropě. Je způsobeno působením UVA paprsků, proto je možné, že se objeví i při delším pobytu v místnosti za oknem.

Jak se o sebe starat po opalování? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte dojem, že si s vámi osud zahrává. Zkraje měsíce jste byli profesně bezradní a momentálně jste opět nad věcí. Nadřízený si vás považuje, dokonce si můžete pomoci k lepšímu pracovnímu…