Slyšela jste už o maskné? Co to je a jak zabránit jeho vzniku na obličeji?

21. 9. 2020
Slyšela jste už o maskné? Co to je a jak zabránit jeho vzniku na obličeji?
V době koronaviru se už rouška stala téměř běžnou součástí našeho outfitu a v současné době opět přibývá míst, kde je její nošení povinné. Zdravé pleti však dlouhodobé zakrývání maskou nesvědčí. Často tak vzniká maskné, kterému je ale možné alespoň částečně zabránit.

Co je maskné?

Termín maskné je odvozen z kombinace dvou anglických slov − „mask” a „acne”. V zásadě jde o mechanické akné a různé druhy vyrážky, které se objevují zejména na bradě, tvářích a kolem úst, tedy v místech, jež často zakrýváte rouškou. Příčiny tohoto typu akné jsou dvě. Prvně je viníkem konstantní dráždění kůže, kvůli kterému dochází k narušení její ochranné bariéry. Druhou příčinou je pak vlhkost, jež se během dlouhodobého nošení pod rouškou tvoří. A pokud každé ráno aplikujete na pleť make-up, problém se jen zhoršuje. Existují ale způsoby, jak udržet pokožku zdravou a jak zabránit tomu, aby maskné vůbec vzniklo. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je až do 15. srpna v nádherném trigonu s Venuší, proto vás čeká přímo osudová láska. Milé Panny, nenechte si uniknout tuto hvězdnou konstelaci mezi prsty a zaměřte se na osůbky…