Vyčnívající Foto: iStock

Vyčnívající Foto: iStock

Ploché Foto: iStock
Nafouknuté Foto: iStock
Vpáčené Foto: iStock
Jednostranně vpáčená Foto: iStock
8
Fotogalerie

Slyšela jste už, že existuje osm různých druhů bradavek? Jaké máte vy?

Ženy mají malá, velká prsa, někdy je jedno prso větší než druhé. Liší se ovšem i tvarem bradavek. Myslela jste si, že vaše bradavky jsou zvláštní? Vězte, že příroda vytvořila řadu jejich tvarů, celkem tedy osm, tak se na ně mrkněte – určitě mezi nimi najdete svůj tvar.

Vyčnívající

V podstatě klasifikované jako „běžné“ nebo „normální“. Jsou to takové bradavky, které vyčnívají nad povrchem dvorce alespoň o pár milimetrů a směřují ven. Pokud je chladno nebo je-li majitelka těchto bradavek vzrušená, vztyčí se ještě více a ztvrdnou.

Bradavky A.jpg

Jak dosáhnout toho, aby vám podprsenka vytvarovala hezký dekolt? Mrkněte na video:

Pokračování 2 / 8

Ploché

Na rozdíl od vyčnívajících bradavek tady nic nevyčnívá. Prso se zdá být v podstatě jakoby hladké, bradavka totiž splývá s povrchem dvorce a pouze tehdy, pokud je ženě zima nebo když se vzruší, mohou bradavky malinko vystoupit.

Bradavky B.jpg

Pokračování 3 / 8

Nafouknuté

Nejen bradavka, ale i celý dvorec jsou jako nafouknutý muffinek a sedí na vrcholku prsa. Jsou na omak měkké, ale samozřejmě že jako každé ztvrdnou, pokud jsou vystaveny erotické stimulaci nebo se rapidně sníží teplota.

Bradavky C.jpg

Pokračování 4 / 8

Vpáčené

Bradavky mohou být vpáčené několika způsoby. Nejmenší problémy způsobují ty, které jsou jen mírně vpáčené, a tak mohou být jednoduše stimulací dovedeny do stadia běžné bradavky. V nejtěžším třetím stadiu bývá jediným řešením problémů operace. Vpáčené bradavky dělají problém při kojení, dost často se ale stav v těhotenství upraví sám a bradavky vystoupnou.

Bradavky D.jpg

Pokračování 5 / 8

Jednostranně vpáčená

Stejný problém jako u výše zmíněných – ale zde je pouze jedna taková bradavka. Jestliže se vpáčená bradavka u vás objevuje už od narození, potom je všechno v pořádku. Pokud se ovšem bradavka vpáčila náhle v pozdějším věku, bylo by dobré jít na vyšetření. Může to být totiž známka toho, že se s prsy něco děje!

Bradavky E.jpg

Pokračování 6 / 8

Hrbolaté

Na prsních dvorcích mohou být hrbolky, což je absolutně přirozené. Tyto hrbolky se nazývají Montgomeryho žlázky a jsou to zvětšené potní žlázy. Každý je má, ale u některých lidí jsou viditelnější než u jiných. Při kojení mají za úkol zvlhčovat okolí bradavky. Mohou se zanítit podobně jako akné.

Bradavky F.jpg

Pokračování 7 / 8

Chlupaté

Ano, dámy – ani vy, které se stydíte za to, že vám z dvorců kolem bradavek vyrůstají chloupky, v tom nejste samy. Je to úplně běžná věc a je bezpečné si pomoci pinzetou, a ochlupení se tak zbavit. Každý máme v této oblasti folikuly, ze kterých mohou vyrůst chloupky, některé ženy mají k růstu ochlupení ale větší sklony než jiné.

Bradavky G.jpg

Pokračování 8 / 8

Mnohočetné

Nebojte se, nejste žádný mutant, pokud máte o jednu – někdy i více než o jednu – bradavku navíc. Ty, které jsou navíc, bývají o něco menší, mnohdy vypadají trochu jako piha nebo mateřské znaménko. Jen pamatujte, že v době těhotenství se dočasně zvětší.

Bradavky 1.jpg

Doporučujeme

Články odjinud