Smith, Hoffman a Kidmanová si zaplatí vlastní film

11. 10. 2002
Smith, Hoffman a Kidmanová si zaplatí vlastní film
Do odvážného projektu se pustilo hvězdné herecké trio Will Smith (34), Dustin Hoffman (65) a Nicole Kidmanová (35). Každý z nich se rozhodl investovat deset milionů dolarů, jen aby si mohli, řečeno s trochou nadsázky, společně zahrát ve filmu.

Poněkud zvláštní trojka chce totiž zfilmovat pravdivý životní příběh černošského chlapce, kterého si vezmou z dětského domova do vlastní péče bílí rodiče. „Celý projekt, včetně kompletního scénáře, mi ležel v šuplíku už několik let. Pořád ale nebyly finance na realizaci. Pak ale mne a Dustina, který byl ochoten film spolufinancovat, kontaktoval Will s nabídkou finanční výpomoci. A tak se konečně může začít natáčet,“ řekla Kidmanová, která kvůli filmu prodala svůj texaský ranč. Hoffman naopak investici do filmu cítí jako jistou povinnost. „Musím celé filmové branži a divákům vrátit to, co ze mne udělalo hvězdu,“ usmívá se herec. Přesto ale všichni tři zainteresovaní pevně věří v rychlou návratnost svých investic. „Jinak by do toho zřejmě nikdo z nás nešel! Suplujeme vlastně funkci filmových studií, které do filmů investují desítky milionů dolarů každý den. Pokud bude úspěch takový, jaký předpokládáme, stane se možná Nicole nejlépe placenou herečkou Hollywoodu,“ vtipkuje Smith. Přesto ale označuje za více než pravděpodobnou možnost, že by si každý z nich odnesl z filmu, kromě vstupní investice deset milionů dolarů, honorář ve výši čtyřiceti až padesáti milionů dolarů.

„Film bude pojednávat o malém černošském chlapci, kterého vychovávají bílí rodiče. Bude vlastně průřezem celého jeho života, od tří let až po dobu, kdy si pořídí vlastní rodinu. Je to téma, které lidi určitě chytne za srdce, takže se přijdou na film podívat,“ dodala hvězda filmu Muži v černém.(Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vypadáte jako kdybyste spadli z jiné planety, protože se vám v práci skutečně nic nedaří a nevíte, co se kolem děje. Je na vás vidět přepracovanost. Pokud můžete, vezměte si radši…

Nejčtenější články

Doporučujeme