Herec Keanu Reeves Profimedia

Herec Keanu Reeves Profimedia

Keanu Reeves se svojí současnou partnerkou Profimedia
Herečka Mia Farrow Profimedia
Mia Farrow s bývalým partnerem režisérem Woodym Allenem Profimedia
Sylvester Stallone ve své nejznámější roli Rockyho Profimedia
10
Fotogalerie

Smutek nejen v Hollywoodu: Slavné osobnosti, které ztratily své děti

Jak se říká, smrt si nevybírá. Tragédie v rodině se stávají nejen běžným smrtelníkům, ale i těm slavným v Hollywoodu. Které slavné herce a herečky postihla ztráta dítěte?

Keanu Reeves

Jestli se o někom dá říct, že je to životní smolař, je to právě herec Keannu Reeves. Tolik neštěstí, kolik během krátké chvíle postihlo hvězdu trilogie Matrix, někdo nezažije za celý život. V roce 1998 se Keanu zamiloval do herečky Jennifer Syme. Oba toužili po dítěti a Jennifer se skutečně podařilo otěhotnět, v osmém měsíci ale porodila mrtvé dítě. Aby toho nebylo málo, Jennifer situaci neustála, předávkovala se léky, nasedla do auta a narazila do stojících aut. Nehodu partnerka Keanu Reevese nepřežila. Tím však hercovo utrpení nekončí. Když poté začal natáčet snímek Matrix Reloaded, dozvěděl se, že jeho sestra, s níž si byl blízký, onemocněla leukémií. Kim Reeves naštěstí boj s nemocí vyhrála.

Pokračování 2 / 5

Mia Farrow

Herečka Mia Farrow přišla hned o tři děti. V roce 2000 o adoptovanou slepou dceru Tam ve věku devatenácti let. Mladé dívce selhalo srdce, spekulovalo se však, že za její smrtí byly drogy. Druhá adoptovaná dcera Lark, kterou měla herečka s André Previnem, zemřela v prosinci 2008, když její tělo, oslabené pravděpodobně nemocí AIDS, nezvládlo zápal plic. Ve věku sedmadvaceti let zemřel také její adoptivní syn Thaddeus, který podle vyšetřovatelů spáchal sebevraždu. Štěstí neměla ani se čtvrtým z celkem šesti dětí, které Mia Farrow adoptovala. Kvůli adoptivní dceři Soon-Yi ji totiž opustil její třetí manžel Woody Allen. Slavný režisér se svojí nevlastní dcerou žije dodnes.

Pokračování 3 / 5

Sylvester Stallone

Jméno Sylvestera Stalloneho není nutné dlouze představovat. Scenárista, režisér a hlavně herec se proslavil především rolí boxera Rockyho, čímž si získal miliony fanoušků po celém světě. Sylvester byl za svůj život ženatý dvakrát. Se svojí současnou partnerkou Jennifer má tři děti, s první ženou Sashou měl dva syny. Mladší syn Seargeoh je autista, starší Sage měl našlápnuto na hereckou kariéru, když si jako šestiletý se svým otcem zahrál v pátém dílu Rockyho. Sage ale v šestatřiceti letech nečekaně zemřel. Spekulovalo se, že se předávkoval drogami, ale příčinou smrti byl infarkt. Herec byl jeho smrtí zdrcen, syn byl pro něj vším. „Tuhle ztrátu budu pociťovat do konce svého života. Sage byl naše první dítě, byl jako střed vesmíru a doufám, že jeho duše opustí svět v míru,“ řekl.

Pokračování 4 / 5

John Travolta

Mezi slavné osobnosti, které ztratily své dítě, patří také herec John Travolta. Jeho syn Jett zemřel v roce 2009 ve věku šestnácti let po těžkém záchvatu, který ho postihl na dovolené na Bahamách a při němž se uhodil o vanu. Syn byl autista a herec po jeho smrti prohlásil, že to byla nejhorší věc v jeho životě. Podle svých slov našel Travolta útěchu u své manželky a také ve scientologii. "Budu navždy vděčný scientologii, že mi nepřetržitě pomáhala dva roky, od pondělí do neděle. Pomocí různých technik mi pomáhali překonat smutek a ztrátu, abych dokázal přežít každý další den," prohlásil herec.

Pokračování 5 / 5

Veronika Žilková

Z českých celebrit přišla o dítě například herečka Veronika Žilková. V roce 2008 se jí a manželovi Martinu Stropnickému narodil syn Melichar. Bohužel měl ale brániční kýlu, a přestože ho lékaři operovali, svůj boj nezvládl a v osmi měsících zemřel. "Po jeho narození nastalo 8 měsíců hrozného utrpení, kdy jsem se chodila dívat, jak moje dítě trpí. Bylo to, jako když skřípnete kotě mezi dveře a díváte se, jak s tím zápasí,“ prozradila herečka v pořadu ČT 13. komnata.

Doporučujeme

Články odjinud