Smyslné čtení: Jaké knihy vás eroticky naladí na blížícího se Valentýna?

29. 1. 2020
Svátek všech zamilovaných se pomalu blíží, takže pokud ho slavíte, je nejvyšší čas naladit se do té správné smyslné a lehce erotické nálady. Jak na to? Pomoci vám mohou knihy s erotickou tématikou. Které jsou nejlepší?

Příběh O / Návrat do Roissy

Příběh O (Histoire d'O, 1954) Pauline Réageové je bezesporu nejlegendárnější sadomasochistický román moderní doby. Pro příznivce tohoto kultu je ozdobou erotické knihovničky, pro určité feministické či puritánské kruhy naopak zhmotněním zlého snu. Tím spíše, že jej inkognito napsala žena, jejímž je O zřejmě jakýmsi fantastickým obrazem. Příběh O vyprovokoval jeden z největších skandálů francouzské literatury. Toto mistrovské literární dílo, zprvu zakázané a často zabavované a šířené ilegálně, se stalo po Saint-Exupéryho Malém princi zřejmě nejčtenější knihou francouzské literatury a dočkalo se filmového i komiksového zpracování. Kniha obsahuje i text Návrat do Roissy (1969), původně zamýšlený jako pátou a poslední kapitolu Příběhu O.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek patří nejen relaxaci s rodinou, ale také práci na zahrádce. Pokud nemáte zryté záhony a schází vám i další zahradnické práce, tak se do toho pusťte. Večer si udělejte opékání, dejte…