Komentáře k článku zpět na článek

lebahu 8. 7. 2015 | 16:01

Ono stačí (třeba tady na Dámě) nakouknout na nějakou diskuzi neúspěšných "snažilek". Docela psycho a nepochopitelné pro někoho, kdo tím neprošel. Věřím tomu, že když x let furt nic, tak ženským vcelku slušně hrabe. Bohužel je to začarovaný kruh a pokud je takto ve stresu, neotěhotní.

farah.farah 8. 7. 2015 | 15:17

Tohle chce hloubkovou terapii. Paní je jeden velký jájín, To že nemyslela na děti když měla kariéru bych jí nevyčítala, ale ona nedospěla ani po té nehodě, jednu závislost vyměnila za jinou. Ale ve skutečnosti nic z venčí ani práce ani super manžel ani dítě člověka šťastným neudělá, to je třeba budovat "zevnitř".
Podívat se pravdě o sobě do očí a přijmout ji, jen tak se bude moct pohnout z místa ať už s dítětem nebo bez něj.

Rambíša 8. 7. 2015 | 11:48

Okamžitě zapomeňte na dítě!! Vy ho ve skutečnosti nechcete,jen si myslíte,že vám to vyřeší vaše vnitřní prázdno...Čím víc se upnete na to,co váš organismus nechce - a ví proč,tím víc budete trpět a dobře vám tak. Nevím,proč si některé ženy pořizují děti,když je pak jen snášejí jako nutné zlo,ve skutečnosti je otravují,překážejí a raději by je někam šouply k babičce a pod.,protože zjistily teprve teď,co to obnáší:mít děti! Není to panenka na ukazování,ale svým mozkem myslící tvor,který chce něco jiného,než "mamynka"...

j66 8. 7. 2015 | 07:33

Keltka: Prominte , já to vidím jinak. Autorka je v 38 letech nedospělá ženská. Do autonehody pro ni byla priorita kariéra a vůbec na nic jiného nemyslela "byla nejštastnější v životě" a "uřvané děti kamarádek byly antikoncepce" Já chápu , že měla svoji práci ráda, určitě bylo těžké dojít na takovou pozici, ale bylo jí přes 30, to snad by měla mít rozum, a vědět že stát se může cokoli . Kariéra je fuč, tak se upnula na dítě . A zase tak jak se předtím kamarádkám vysmívala tak jim ted závidí. Podla mě je to naprosto nezralá osoba, chování jak v pubertě, tam se to dá pochopit . Pro mě z toho čiší nezralost. a hlavně sobeckost Bude mít dítě a najednou bude nespokojená s manželem , protože je to jen "obyčejný muž". A tak pořád dál a dál. Protože JÁ CHCI !!!

Keltka 8. 7. 2015 | 01:07

j66: Ono je to velice složité, kdo to nezažil (i umělé oplodnění), tak asi jen tak nepochopí, některé moje kamarádky mají adoptované dítě a to peklo, které prošly předtím, se nedá popsat. Jedna například po pokusech o umělé otěhotnění málem skončila v nemocnici s vážnou nemocí a přibrala asi 25kg (za 4 roky) jen díky hormonům. Ono to na náladě nepřidává. Nakonec je to jedna z těch, které budou adoptovat dítě. Ale tím nechci děsit-dítě přijde, když to nejméně čekáme-tedy asi je lepší zaměřit se na něco jiného, i třeba záměrně (naplánovat si něco, co povzbudí a potěší), třeba ve dvou chodit na taneční kurz nebo cokoli, co dostane dva opět do normálního stavu. Třeba by pomohlo i na chvíli to umělé oplodnění záměrně odložit a užívat si života (to šlo autorce podle článku předtím dobře).

Keltka 8. 7. 2015 | 01:03

Namísto psychologa nebo psychiatra by bylo asi dobré navštívit psychoterapeuta. Manžel za to, že se dítě nedaří, nemůže. Na druhou stranu autorku článku chápu - je velice těžké potkávat ostatní ženy s dětma a navíc v jejím věku, kdy se jí asi pořád někdo ptá, kdy založí rodinu... Nejlepší rada asi zní: ze všeho se vyplakat a uvědomit si, že třeba zůstane s manželem bezdětná, ale může být i přesto šťastná - měla by opět žít. Není psáno, co teď dělá za práci, ale třeba by právě nějaká zajímavá práce, zájmy, cestování na krásné dovolené a prodlouž. víkendy nebo třeba nějaký zájem, apod., pomohl opět začít žít. Brát to třeba tak, že si ještě může užívat bez dětí (bez bříška a plínek kolem sebe). Víte, ono je právě to mnohdy tím, co ostatním ženám pomůže otěhotnět-odpoutají se, užívají si života a smíří se aspoń částečně s tím, že se to nedaří. Jinak to ani nejde. Ale pozor na toho manžela-ten s tím nemá nic společného a být hnusná na něho je naprostá pitomost. Tím docílí spíš rozvodu a na dítě může pak zapomenout úplně.

Elynor 7. 7. 2015 | 19:54
Elynor 7. 7. 2015 | 19:53
j66 7. 7. 2015 | 17:27
Mata69 7. 7. 2015 | 17:12

Přečtěte si také

Horoskopy

Na finále tohoto pracovního týdne jste se moc těšili, protože se vám povedlo zbavit se smůly a posunout…

Nejčtenější články

Doporučujeme