Snídaně po česku

29. 11. 2005
Snídaně po česku
53% pracujících v kanceláři snídá pravidelně, doma a v klidu. Snídají většinou chléb nebo pečivo s rostlinným tukem a sýrem nebo jogurty. V porovnání s ostatními profesemi pijí nejvíce kávu. 29 % učitelek, prodavaček a policistů snídá v práci. Preferují celozrnné pečivo s rostlinným tukem, sýrem a jogurty.

21% respondentů z dělnických profesí také nejčastěji snídá až v práci, ale celozrnné pečivo a jogurty nejedí téměř vůbec, dávají přednost chlebu se salámem a sýrem. Ženy na mateřské dovolené sice snídají doma, ale více než 20 % jich uvedlo, že snídani jedí nepravidelně a ve spěchu. Tyto výsledky vyplývají z ojedinělého průzkumu snídaňových zvyklostí české populace, uskutečněného

v průběhu edukační aktivity „Flora pro.activ bus 2005“, který pod záštitou Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP navštívil v průběhu září a října 17 měst všech regionů České republiky a vedle bezplatného měření cholesterolu provedl dotazníkový průzkum, kterého se zúčastnilo celkem 1471 respondentů.

Pouhých 34 % účastníků měření mělo hladinu cholesterolu v normě, tj. do 5 mmol/l. Dalších 50 % mělo hladinu zvýšenou mezi 5 a 6,5 mmol/l a zhruba 16 % lidí byla naměřena hladina vyšší než 6,5 mmol/l. Průměrná hladina cholesterolu činila 5,48 mmol/l. „Z regionálního hlediska na tom byli nejlépe obyvatelé Jižní Moravy – průměrná hladina cholesterolu v Brně, Břeclavi a Kroměříži byla v normě – do 5 mmol/l“ uvádí vedoucí projektu „Flora pro.activ bus 2005“, nutriční terapeutka Věra Králová. Naopak nejvyšší průměrná hladina cholesterolu byla naměřena v Opavě a v Pardubicích.

Výsledky průzkumu snídaňových zvyklostí ukázaly, že obvykle snídají více než tři čtvrtiny dotázaných a nejčastější snídaní u nás bývá chléb namazaný rostlinným tukem, tvrdý sýr a čaj. Byly zjištěny odlišnosti ve snídaňových zvycích jednotlivých regionů – např. jogurty jedí v porovnání s ostatními regiony nejvíce obyvatelé Prahy a nejméně obyvatelé Plzeňského kraje. Ovoce k snídani konzumují nejvíce Jihomoravané a nejméně obyvatelé Moravskoslezského regionu. Pardubičtí převyšují ostatní regiony v konzumaci másla, naopak nejméně ho jedí obyvatelé Karlovarského kraje.

„K nejčastějším chybám v jídelníčku patří přebytek živočišných tuků, preference bílého pečiva před celozrnným, nedostatek ovoce a zeleniny a absence jiných tekutin než kávy a čaje“, hodnotí složení snídaní nutriční terapeutka Věra Králová. Jako příklad vyvážené snídaně pro snížení hladiny cholesterolu, kterou by mělo zapotřebí více než 65 % Čechů se zvýšenou hladinou cholesterolu, uvádí celozrnné pečivo namazané rostlinným tukem a nízkotučným sýrem, doplněné rajčetem a ovocným džusem nebo müsli s nízkotučným jogurtem nebo mlékem a ovocem. „Pro výrazné snížení hladiny cholesterolu je vhodné do stravy zařadit výrobky obohacené rostlinnými steroly – rostlinný tuk, mléko, jogurty a jogurtové minidrinky“, dodává Králová.

Snídaně je start do nového dne, měla by být pohodová a příjemně nastolit denní rytmus. Fyzická i duševní výkonnost zejména dopoledne závisí na energii, kterou člověk načerpá právě při snídani. „Jedním ze snídaňových trendů ve světě je příklon k univerzální, tzv. západní snídani. Tu tvoří namazaný chléb či pečivo, sýr, džem či jogurt s cereáliemi, doplněné ovocem nebo zeleninou a k pití kromě kávy či čaje i pomerančový džus. Nicméně skladba snídaně našich evropských sousedů stále obsahuje typické tradiční prvky, ze kterých můžeme čerpat při návštěvách zahraničí a obohatit jimi svůj ranní jídelníček“, uvádí šéfkuchař hotelu Intercontinental Miroslav Kubec.

zdroj: Agentura Quent

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Když nebudete sedět doma, podaří se vám najít osobu, která vám pomůže po pracovní stránce. Snažte se však netlačit na pilu, tím byste případného dobrodince určitě odradili. Nezanedbávejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme