Snídaně s Novou mění radikálně design. Těšit se můžete i na novou moderátorskou dvojici.

29. 4. 2015
Snídaně s Novou mění radikálně design. Těšit se můžete i na novou moderátorskou dvojici. | Zdroj: Archiv TV Nova
Snídaně s Novou se téměř po dvou letech vrací do hlavní budovy TV Nova a představí se z nového moderního studia. Diváci se mohou těšit nejen na svěží a elegantní vzhled. Kdo nový bude uvádět?

„Snídaně s Novou se stala během své historie fenoménem a v oblasti ranních show už 21 let určuje trendy celému trhu. Nové studio tento fakt podtrhuje a opět nás posouvá daleko dopředu. Diváci uvidí výsledky perfektní práce našich designerů a skvělého týmu celého pořadu,“ řekl Martin Švehlák, ředitel sekce zpravodajství.

Pro pořad vznikla ve spolupráci s renomovaným grafickým studiem Oficina nová originální výtvarná image a grafická výbava.

„Celé výtvarné pojetí pořadu Snídaně s Novou je inspirováno dílem jedné z nejvýznamnějších osobností moderního designu 20. století Ladislava Sutnara. Ten po sobě zanechal nadčasové dílo, které neustále provokuje a inspiruje nové generace designérů po celém světě. Jeho práce vždy splňovaly požadavek opticky přitažlivé jednoduchosti a promyšlené vizuální kontinuity. Když jsme přemýšleli o tom, jak rozvinout a propojit elegantní design našeho studia s progresivními technologiemi do funkčního celku, přišla nám idea uplatnění Sutnara jako ideální řešení. Celý projekt je další krok TV Nova na cestě k modernímu pojetí vizuální žurnalistiky v 21. století,“ sdělil k projektu Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.

Co o Snídani s Novou možná nevíte?

Snídaně s Novou zahájila své vysílání před více než 21 lety, tři dny po spuštění TV Nova. První dvojicí, která mnohé z diváků zdravila rovnou do postele tehdy v pět hodin ráno, byla Lenka Hornová a Libor Baselides. Po Televizních novinách je Snídaně s Novou druhým pořadem, který vysílání Novy provází po celou dobu existence stanice.

Diváky Snídaně s Novou provázelo ránem už několik desítek moderátorů, mezi nimi i Kateřina Hrachovcová, Martin Písařík a Lucie Výborná, na jeden den se stal moderátorem Snídaně s Novou i Leoš Mareš. Věrní diváci jistě vzpomínají i na moderátorské začátky Reye Korantenga, který je prostřednictvím Snídaně s Novou informoval o počasí. Jediným moderátorem, který uvádí Snídani od jejího vzniku, je Pavel Svoboda, který v současné době tvoří dvojici s Gábinou Partyšovou.

Za 21 let se ve Snídani s Novou vystřídalo téměř 40 tisíc hostů z řad tuzemských i zahraničních odborníků, herců, zpěváků nebo sportovců. Nejslavnějšími z nich byli Karel Gott, Lucie Bílá a Lívie Klausová, speciální vydání Snídaně s Novou bylo vysíláno i přímo z Hradu s tehdejším prezidentem Václavem Klausem. Pravidelnými návštěvníky studia jsou i chovatelé se zvířecími přírůstky – atmosféru živého vysílání tak zažil sedmimetrový krokodýl, kůň, medvěd, osmimetrový had a mnoho dalších.

„Moderátorský tým Snídaně s Novou tvoří čtyři dvojice. Aktuálně diváky každým všedním dnem provází Zorka a Míra Hejdovi, Gabriela Partyšová a Pavel Svoboda, Iveta Kořínková s Alešem Lehkým, od 4. května nově Hana Mašlíková s Petrem Říbalem. Dramaturgie pořadu zůstává stejná, sázíme na dlouhodobě osvědčený model, který naši diváci oceňují už více než 21 let,“ sdělil Martin Novotný, vedoucí redakce ranního vysílání.

Snídani s Novou mohou diváci sledovat pravidelně každý všední den od 5:55 hodin. Z nového studia se Snídaně představí poprvé v pondělí 4. května 2015.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend jste se těšili, ale už od rána bojujete se špatnou náladou partnera. Naštěstí máte po ruce své děti, které vás podporují. Nejlepší by bylo vyrazit s nimi na výlet a oddávat se…

Nejčtenější články

Doporučujeme