Sochařská dílna Bezdružice

25. 10. 2004
Společnost BAYTON a.s. uspořádala 0. ročník Sochařské dílny Bezdružice (mezinárodní workshop studentů/absolventů sochařských ateliérů) s tématem „Stvoření světa“.

Cílem této aktivity společnosti Bayton, která se snaží vytvořit ze zámku Bezdružice umělecké centrum regionu, je umožnit mladým talentovaným umělcům – studentům nebo absolventům sochařských ateliérů tvorbu v plenéru. Mladí umělci rozšíří své znalosti práce se sochařským materiálem a technologií jeho zpracování a získají možnost vzájemné konfrontace.

Akce je rozdělena do dvou částí, od 19. do 21.10.2004 probíhá těžba a hrubé opracování kamene v kamenolomu Štenská-Heřmanov. Vlastní sochařské práce budou probíhat ve druhé části od 22. do 31.10.2004 v parku zámku Bezdružice. Účastníci se dohodli na jednotné velikosti zpracovávaného materiálu 1 m³

Hodnocení budou provádět sami účastníci, kteří anonymně určí pořadí nejlepší děl. První tři získají odstupňovanou finanční částku jako příspěvek na další studium nebo tvorbu.

Všichni umělci budou ubytováni na zámku Bezdružice. Slavností vyhlášení proběhne v neděli 31.10.2004 v Rytířském sále zámku Bezdružice.

Zámek Bezdružice má bohatou a složitou historii. Hrad, který byl původně gotickou tvrzí, byl přestaven později na renesanční zámek. Jedná se o památkově chráněný objekt s řadou gotických, barokních a klasicistních prvků. BAYTON, a.s. jako vlastník objektu provedl rozsáhlou rekonstrukci. Obnovené části zámku slouží jako prostory pro výstavní činnost galerie Prager Kabinet a Muzea české sklářské tvorby. V bývalé kapli je umístěn originální skleněný betlém z dílny sklářského výtvarníka J.Rybáka.

Další informace na http://www.zamekbezdruzice.cz>www.zamekbezdruzice.cz

Účastníci akce:

AVU - ateliér figurálního sochařství a medaile prof. Hendrycha, Praha: Krištof Rybák (student) Bohumil Eliáš ml. (student) Jiří Kašpar (absolvent)

ČVUT- katedra architektury, ateliér prof.Přikryla, Praha: Aleš Benda (asistent)

UMPRUM – ateliér sochařství prof.Beránka, Praha: Světlana Jelenová (studentka)

UMPRUM - ateliér sochařství a šperků prof. Nováka, Banská Bystrica: Martin Muranica (student) Hanuš Lamr (absolvent)

zdroj: Ex voto

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový měsíc je pro vás velkou výzvou, protože na sobě pilně pracujete a chtěli byste hodně dokázat. I když se cítíte mentálně vyčerpaní a povinnosti řešíte pomaleji, nevzdáváte se. Moc…