Komentáře k článku zpět na článek

frakira 16. 3. 2015 | 08:21

jamping: děti jsou schopny pochopit hodně věcí, pokud jim je srozumitelně vysvětlíš - to, že ačkoliv to okolí nechápe, tak my se máme rádi všichni, podle mě naprosto bez problémů. Je to jen o komunikaci...

jamping 14. 3. 2015 | 21:24

Podle mě nesmysl, myslím, že na to přijdou později, ale je to jejich věc. Děti budou mít pěkný zmatek a asi ne jenom oni...

hynek 13. 3. 2015 | 01:03

Proč ne, pokud jim to tak funguje, ale přesto zůstanu smýšlením u tradiční rodiny. A to jsem "mužský samec", pro něhož podobné seskupení je vrcholem "rodinné" blaženosti. :)

frakira 12. 3. 2015 | 10:47

Zní to dokonale a je skvělé, že se dokáží všichni tři "vykašlat na společnost". Myslím, že hodně lidí trpí jen a jen tím, že to nedokáží.

ivca001 12. 3. 2015 | 07:24

Tohle je úplně něco jiného, kdyby si je našel on jednu po druhé, tak by se třeba nesnášeli, ale ony milovali jedna druhou a našli si muže. A co? Je to jejich život a je to jen o výchově a našem úhlu pohledu. JIm to vyhovuje a náhodou má to svoje výhody a zní to celkem zajímavě

kiburi 11. 3. 2015 | 19:34

Primáti mne napadli taky. Například rodinka u nás v zoo. Galimatiáš to nebude, myslím, že vědí, čí dítě je čí a kdo je kdo. Zase tolik jich v té rodině není.
..
Co nebylo možné v minulém století, může být běžnou normou za pár let. Já si ještě pamatuju , jak se spolužák styděl, že se rodiče rozvedli a maminka si našla jiného tatínka. Dneska je to naprosto běžné a děti ne že by byly nadšené, ale nepřipadají si jiné než ostatní. Pomalu je v dnešní době výjimečné, když spolu rodiče vydrží po celý život.
Doba se mění. Dřív nepřipadalo v úvahu, že by žena na veřejnosti kojila.Před staletími zcela běžně. Tím chci říci, že tabu padají a lidi si svůj život uspořádávají tak, jak to vyhovuje jim a čím dál méně se podřizují tlaku veřejného mínění. Viz například přiznávání odlišné orientace, registrované partnerství o smíšených manželstvích nemluvě. To dnes je již samozřejmost, ovšem ještě v polovině minulého století to bylo ŠOKUJÍCÍ.

lebahu 11. 3. 2015 | 18:55

Tak nemusíme do prvobytně pospolné, v mnoha kulturách (i civilizovaných) to tak funguje dodnes (muslimové, mormoni...). Myslím, že je to náhodou vcelku rozumné zařízení a našemu biologickému naprogramování to odpovídá víc (viz třeba skupiny primátů) než křesťanstvím vtloukaný ideál (jedna manželka), kde se mimomanželský vztah stejně často pěstuje, ale tajně.

šiška 11. 3. 2015 | 18:20

Vše je věc názoru každého jedince. Na něco takového musí mít člověk především žaludek a psychiku. Je 21 století, jiná doba, jiné myšlení,jiné názory. Co mohlo být běžné před tisíci lety nepřipadá v úvahu v 21 století. A pokud takový galimatiáš někomu nevadí, jeho věc,že.

kiburi 11. 3. 2015 | 17:44

Šokující koho? Za prvobytně pospolného a možná i jiného společenského zřízení to bylo běžné. Jedna matka zrovna nebyla přítomna, plně ji v tu chvíli nahradila jiná. Placená kojná možná leckdy nesloužila pouze jako kojná. ? Je přeci hezký, když se mají lidi rádi a nedělají z toho morální problém. Polygamie nebo monogamie byla vždy podmíněna jedním základním pravidlem a podmínkou : zaopatřit potomstvo. Dnešní moderní společnost by si postupně mohla zvykat, že láska a rodina bude stále méně a méně podléhat přežitým společenským předsudkům. Ještě nedávno bylo i u nás docela odsuzováno žít "na psí knížku". Dnes je to zcela běžné , že nesezdaný pár ( hetero i homo) vychovává několik dětí. Důležitý je, aby se všichni měli rádi, respektovali se, nikdo ve vztahu netrpěl, zvláště děti ne.

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu.…