Sonický vs. elektrický kartáček: Víte, čím se liší?

25. 11. 2019 Prezentace klienta
Sonický vs. elektrický kartáček: Víte, čím se liší?
Elektrické kartáčky představují revoluční způsob efektivního čištění zubů. Rozdělují se především na dva tábory, sonický kartáček a elektrický kartáček s oscilačně-rotační technologií. Co všechno umí a který je pro vás ten pravý?

Není kartáček jako kartáček

Zubaři se shodují, že čištění elektrickým kartáčkem je tím nejlepším řešením pro váš zdravý a zářivě bílý úsměv. Za tímto tvrzením stojí fakta tvrdá jako zubní kámen: oproti 400-600 pohybům manuálním kartáčkem za minutu jich ten elektrický zvládne až 58 000. Zajímá vás, co dalšího pro vás může elektrický zubní kartáček udělat?

Sonický kartáček

Sonický kartáček se vyznačuje podlouhlou kartáčkovou hlavou, která je podobná manuálnímu kartáčku. Sonická technologie spočívá v jemných vibracích, kterých kartáček zvládne více než 31 000 za minutu. Při tomto vysokofrekvenčním stírání se hlavice pohybuje nahoru a dolu, čímž odstraňuje povrchové skvrny a zubní plak. Tvar hlavy kartáčku ale zabraňuje efektivnímu čištění především vnitřní strany předních zubů, které jsou pro něj hůře dostupné.

Kartáček při čištění vhání tekutinu do mezizubních prostor a podél linie dásní. Kartáčky většinou nabízí více režimů čištění: režim pro každodenní čištění, bělicí a jemný.  Vybrat si tak můžete ten, který právě potřebujete a který vašim zubům sedí nejvíce.  Sonický kartáček je navíc poměrně lehký a tichý a jeho baterie vydrží nabitá 7 dní.

Elektrický kartáček s 3D technologií</H3>

Oproti sonickému kartáčku má elektrický kartáček s 3D technologií malou kulatou hlavu, která pečlivě obklopí každý zub a přizpůsobí se jeho unikátnímu tvaru. Díky tomu efektivněji vyčistí také mezizubní prostory. Oscilačně-rotačně-pulzní technologie  spočívá v kombinaci 3 pohybů kartáčku a zvládne tak až 58 000 pohybů za minutu. Pulzace rozruší nahromaděný zubní plak, oscilačně-rotační pohyb jej odstraní a zub lehce dočistí. V porovnání s manuálním kartáčkem tak odstraní až o 100 % více zubního plaku.

Zubní plak je velmi přilnavý a s manuálním kartáčkem jej lze těžko odstranit. Elektrický kartáček s 3D technologií je však připraven odstranit i ten nejzákeřnější plak. Při každé změně směru kartáčkové hlavy se ohnutá vlákna kartáčku znovu narovnají. Díky tomu lze plak účinně odstranit špičkami vláken. Ta jsou navíc zaoblená pro větší šetrnost k zubům.

Moderní elektrické kartáčky nabízejí celou řadu vychytávek. Tlakový senzor vás upozorní snížením výkonu a světelnou signalizací, pokud na zuby příliš tlačíte. Ty nejmodernější kartáčky vydrží nabité až 14 dní. Díky doplňkům jako aplikace v telefonu navíc můžete sledovat, jak dobře jste si vyčistili zuby a aplikace vám dokonce řekne, které místo jste při čištění zanedbali.

Výrobci elektrických kartáčků myslí i na ty nejmenší. Díky personalizovaným kartáčkům s oblíbenými pohádkovými postavami a aplikací v telefonu pro děti se může čištění zubů stát zábavou a účinným způsobem, jak děti přimět k pravidelné ústní hygieně. Průzkumy dokazují, že s aplikací Disney Magic Timer si až 90 % dětí čistí zuby déle.

Který kartáček je tedy lepší?

Elektrický kartáček s 3D technologií se jednoduše používá. Nepotřebujete znát žádnou manuální techniku, stačí kartáček přiložit na zub a ten už odvede veškerou práci za vás. Díky senzoru tlaku je šetrný k dásním a zabezpečuje tak jemné čištění.

Při začátcích se sonickým kartáčkem vás může ze začátku čištění trochu lechtat. Brzy si však na něj zvyknete a můžete se těšit zdraví své ústní dutiny, které zařídí sonická technologie. Oproti kartáčku s 3D technologií má ale nižší výkon počtu kmitů za minutu.

Je lepší sonický kartáček, nebo elektrický kartáček s 3D technologií? Oba kartáčky mají mnoho výhod a je jen na vás, kterému z nich dáte přednost. Už máte jasno, který je váš favorit? Vyberte si ho například ze široké nabídky Oral-B.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Je vám skoro líto, že je tady finále pracovního týdne, protože se vám dařilo po všech stránkách. Konečně jste ukázali nadřízenému, že jste hvězdy firmy a bez vás to není kompletní. Jen se…

Nejčtenější články

Doporučujeme