Současná budoucnost žen: e-služby

2. 9. 2002
Současná budoucnost žen: e-služby
"Současná budoucnost:e-služby" je název konference, jejíž přípravě věnuje Asociace podnikatelek a manažerek ČR s blížícím se termínem konání stále více pozornosti a pracovního úsilí. Asociace podnikatelek a manažerek se uvedeným projektem rozhodla podpořit zejména ženy figurující v malých a středních firmách, kterým se nabízí příležitost postavit či postupně vytvořit atraktivní způsob podnikání.

Současná budoucnost žen: e-služby

"Současná budoucnost:e-služby" je název konference, jejíž přípravě věnuje Asociace podnikatelek a manažerek ČR (www.apmcr.cz) s blížícím se termínem konání stále více pozornosti a pracovního úsilí. Je to totiž téma, které sice nezní zcela nově, ale v běžném životě je významnější, než si mnozí z nás dosud stačí uvědomit. Pro praktické využití je obor informačních technologií jako stvořen právě pro ženy podnikatelky či manažerky, tím spíše, že v něm lze uspět i z domácí kanceláře. Výhody tohoto počínání mohou ocenit zejména ty ženy, které musí přerušit budování kariéry s ohledem na mateřské povinnosti, nebo ty, které zrovna nebydlí v Praze. IT s sebou přináší neskutečné možnosti seberealizace, které budou teprve časem doceněny. Podstatný je v tomto směru podnikání zejména nápad - najít specifické místo na trhu, stát se užitečnou. Jsou firmy, které právě v tomto oboru už před deseti lety začínaly

  1. a dokonce bez vlastních počítačů.


Asociace podnikatelek a manažerek se uvedeným projektem rozhodla podpořit zejména ženy figurující v malých a středních firmách, kterým se nabízí příležitost postavit či postupně vytvořit atraktivní způsob podnikání. Konference "Současná budoucnost: e-služby" se uskuteční 26.-27.září 2002 v Kongresovém centru Nemocnice na Homolce v Praze.

Hany Čepové, viceprezidentky APM ČR a organizačního garanta konference jsem se zeptala:

Jak pokročily přípravy na konferenci a která z osobností světa podnikání již přislíbila účast?
Přípravy konference jsou v plném tempu, zbývá nám měsíc na to, abychom se ctí obstály. Maličko přípravy zbrzdily záplavy, které postihly celou republiku a kvůli nimž jsme přemýšlely o posunutí termínu konference. Nakonec jsme většinou hlasů potvrdily termín 26.-27.září 2002 jako platný termín konference.

Jinak co se týká přednášejících, dovolila bych si z těch nejzajímavějších vybrat např. Ing. Jiřího Donáta, významného odborník na komunikační a informační technologie a PhDr. Dagmar Tencer, socioložka zabývající se dopady IT na běžný život člověka. Dále bych ráda jmenoval Ninu Nearchou, profesorku sociologie z Cypru University. Ťčast také potvrdil pan prof. Jaroslav Jirásek, DrSc, člen rady expertů ČMA, manažerský guru na řízení a kvalitu působící v Manažerském vzdělávacím centru Čelákovice. Každý, kdo se s ním setkal, ví, jak poutavě dokáže přednášet a že poslouchat jeho vystoupení je vždy velký zážitek. Nesmím zapomenout na úvodní prezentaci konference, kterou přednese nový ministr pro informační technologie pan Vladimír Mlynář.

Aktuální informace o programu konference, plus možnost registrace na tuto konferenci lze nalézt na www.confutes.cz

O akci je značný zájem: nenavozuje to myšlenku pracovat s tématem, které je více než aktuální, i do budoucna?
Jistěže nás tato myšlenka již také napadla. Někteří IT sponzoři si uvědomují možnosti APM ČR jako neziskové a zároveň vzdělávací instituce. Plánujeme další spolupráci a vzdělávací akce i v jednotlivých regionech ČR. Budou se konat průběžně během příštího roku. Ve spolupráci s EIC Praha se budeme věnovat vzdělávacímu projektu pro ženy, jehož obsahem budou pracovní semináře o praktických stránkách a podnikatelských výhodách používání informačních technologií a o nových podnikatelských postupech podporovaných informačními technologiemi. Tyto pracovní metody umožní mnoha vzdělaným ženám, dočasně bez zaměstnání, aby se mohly pustit do samostatného podnikání právě v oblasti e-bussinesu.

Předpokládáme, že mezi vystupujícími bude převaha žen, které se budou dělit o své zkušenosti, myšlenky, úvahy, reference, filozofii podnikání. Chystáte se také vydat sborník, publikovat některé příspěvky na internetu, dále využít?
Je to zvláštní, ale převaha přednášejících nebudou ženy (možná při příští konferenci), ale rozhodně očekáváme větší účast žen. Každý přednášející by nám měl dodat podklady své prezentace, tyto pak budou zpracovány do CD sborníku, který bude upraven tak, aby bylo snadné vše potřebné rychle najít, a to včetně potřebných kontaktů. Předpokládáme distribuci tohoto CD delegátům / delegátkám po konferenci. Zároveň budou vybrané zajímavé prezentace či jejich části k dispozici na internetu na stránkách věnovaných konferenci.

Co se týká dalšího využití tématu konference, počítáme v programu konference s vyhlášením speciální soutěže. Soutěž bude vyhlášená celoevropsky (spřátelené asociace atp.) a bude se jednat o nejlepší projekt e-bussinesu řízený, nebo vlastněný ženou. Hodnotit jednotlivé příspěvky v této soutěži budou moci jednak návštěvníci našich stránek a jednak odborná porota.

Děkuji za rozhovor
I já děkuji internetovému magazínu Dama.cz, za to, že převzal nad naší konferencí mediální záštitu a těším se na společné setkání s Vašimi čtenářkami v 26-27. září 2002 v kongresovém centru Nemocnice Na Homolce. Věřím, že pro každého, kdo se o tuto tématiku alespoň trochu zajímá, bude tato konference přínosem a inspirací!

Pro Dáma.cz Eva Brixi

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na první pohled jde vidět, že máte s drahou polovičkou jiné myšlenky a trávíte více času každý po svém. Ono to zase tak nevadí. Aspoň si od sebe odpočinete a budete se věnovat dětem,…

Nejčtenější články

Doporučujeme