[Soutěž] Kdo maže, ten jede | Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

[Soutěž] Kdo maže, ten jede

Vrásky. Strie. Jizvy. Pro každou ženu, která o sebe dbá, jsou tahle krátká slova synonymem nejhorší noční můry. S věkem se na kůži takových nežádoucích jevů vytváří celá sbírka a zdá se, že proti tomu není obrany.

Omyl. Čas sice neumíme zastavit, můžeme si však trochu pohrát s jeho účinky na lidskou pokožku. Biologické hodiny můžeme trochu postrčit dozadu pomocí velmi užitečné chemické látky s odborným názvem kyselina hyaluronová.

Nezní to sice moc sexy, chemicky to však není nic až tak nepochopitelného. Představte si ji jako řetízek z céček, ve kterém se pořád dokola střídají dvě molekuly jednoduchých sacharidů. A který dokáže navázat tisíckrát víc vody, než sám váží.

Právě to je jedním z hlavních tajemství kyseliny, která se v lidském organismu vyskytuje hlavně ve formě soli. Kdybyste ji v těle hledali, víc než polovinu celkového množství objevíte právě v kůži. Díky enormní schopnosti vázat vodu si při hydrataci pokožky lepšího spojence ani nemůžete přát.

Kyselina hyaluronová navíc zneškodňuje škodlivé volné kyslíkové radikály, brání nebezpečným mikrobům v přístupu k buňkám a tím, že brzdí ukládání kolagenu, dokonce stojí na stráži proti vytváření jizev. S věkem však její množství v pokožce značně ubývá, a tím i jejích příznivých účinků. Nejvyšší čas na doplnění zásob – třeba pomocí speciálních mastí a gelů.

Pokud i vy chcete své biologické hodiny pozastavit, soutěžte dnes s námi o 10 balíčků kyseliny hyaluronové.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Doporučujeme

Články odjinud