[Soutěž] Nápoj králů

21. 10. 2015
[Soutěž] Nápoj králů | Zdroj: Shutterstock
Čokoláda patří k nejoblíbenějším lahůdkám po celém světě. První čokoládu z kakaových bobů vyráběli již původní obyvatelé Střední Ameriky před téměř čtyřmi tisícovkami let. Čokoládové nápoje se podávaly ve zlatých pohárech se zlatou lžičkou již na dvoře aztéckých králů. Tehdy je lidé šlehali do lahodné pěny a ochucovali vanilkou či nejrůznějším kořením. Čokoládová tradice je v těchto končinách dodnes tak silná, že se nápoj často připravuje podle tradičních receptů.

O blahodárných účincích čokolády víme již dávno. Však se také dříve prodávala pouze v lékárnách. Nejenže má antioxidační účinky a snižuje riziko infarktu, ale známé jsou především její afrodiziakální účinky. Není proto divu, že si ji zamiloval samotný Casanova. Kdo ví, možná právě ona stojí za jeho věhlasnou popularitou.

Čokoláda se vyrábí v nejrůznějších podobách i cenových hladinách. Je vysoce ceněná i mezi čokoládovými mágy s michelinskou hvězdou. Proslulé jsou především belgické pralinky. Světovým formátem ve výrobě tohoto jedlého skvostu je chocolatier z Brugg Dominique Persoone. Ke svému dílu přistoupil skutečně novátorsky. Své pralinky plní nejrůznějšími příchutěmi, které s čokoládou nemají zdánlivě nic společného. V jeho obchodě najdete například pralinky s příchutí wasabi, plněné smaženou cibulkou nebo s ústřicemi.

Pokud i vy si chcete osladit život, soutěžte dnes s námi o 5 balíčků luxusní čokolády od BELVEC spol. s r. o.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od partnerského vztahu očekáváte především oddanost a věrnost. Drahá polovička se vám musí opravdu věnovat, a proto jste nyní nespokojení. Opravdu si představujete jinou péči. Obzvlášť…

Nejčtenější články

Doporučujeme