Soutěž o 5 knih Colette - strhující příběh o lásce silnější než smrt. VÝHERCI!

23. 9. 2013
Soutěž o 5 knih Colette - strhující příběh o lásce silnější než smrt. VÝHERCI!
V dnešní soutěži můžete vyhrát jednu z pěti knih od Arnošta Lustiga - Colette, která vyšla u příležitosti uvedení stejnojmenného filmu. Čeká na vás dramatický milostný příběh z prostředí koncentračního tábora v Osvětimi.

VÝHERCI: Hana T. (Prachovice), Jaroslava K. (Stráž pod Ralskem), Věra K. (Plzeň), Barbora B. (Palkovice), Dana H. (Praha 9)


Esence ženy – někdy skryté, jindy vyřčené, ale vždy více či méně přítomné téma knih Arnošta Lustiga. Ve svém pozdním díle, Židovské trilogii, nechává autor tento námět zaznít plnou silou. Jak jsme však již u tohoto spisovatele zvyklí, nejedná se o útěšnou oslavu ženské krásy. Lustigovy hrdinky jsou o své ženství krutě připravovány, musejí o ně bojovat v extrémním prostředí fašistických koncentračních táborů, kdy tváří v tvář smrti nabývají ženská krása, láska a něha zcela nečekaných rozměrů. Novely Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antverp a Tanga z Hamburku jsou tak trojí variací na výsostně existenciální téma.

Colette Cohenová, devatenáctiletá belgická Židovka s démantem pod jazykem, se zmítá mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním násilím. Dvě podoby lásky tak odlišné a tak podobné jako pravda a lež. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru je tak i příběhem o zmatení všech lidských hodnot, kdy je jen tenká hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí.

Klepněte pro větší obrázek

Jednu z pěti knih vyhrává ten, kdo správně zodpoví soutěžní otázku a jeho odpověď dorazí jako 30., 60., 90., 120. a 150. v pořadí.

Nápovědu najdete v tomto článku.

Tento strhující příběh mužete také shlédnout na filmovém plátně. Stejnojmenný film v hlavní roli s Jiřím Mádlem a Ondřejem Vetchým přichází do českých kin 12. 9. Více na www.bioscop.cz

Pokud se na vás tentokrát štěstí neusměje, nemusíte smutnit. Knihu si můžete si zakoupit v našem vydavatelství.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, březnové období bude opravdu přínosné. Začnete si totiž uvědomovat, že některé věci k životu nepotřebujete, postupně se od nich oprostíte a zbavíte se jich. A nepůjde jen o…