Soutěž o DVD Účastníci zájezdu

9. 10. 2006
Soutěž o DVD Účastníci zájezdu
Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku.

Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády – gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla „vytvořit z nich správnou partu.“ Oni se však vidí poprvé v životě!

Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie.

Komedie podle bestselleru Michala Viewegha Premiéra: 20.4.2006 Klas (1:1,85), 113 min, Dolby Digital Producent: Rudolf Biermann, Tomáš Hoffman Koproducent: Petr Chajda Režie: Jiří Vejdělek Scénář: Michal Viewegh, Jiří Vejdělek Kamera: Jakub Šimůnek Střih: Jan Daňhel Hudba: Oskar Petr Hrají: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Štěpánková, Květa Fialová, Jitka Kocurová, Ondrej Koval, Adrian Jastraban, Jaromír Nosek, Martin Sitta, Eva Leinweberová, Šárka Opršálková, Kristýna Leichtová, Martin Pechlát, Miroslav Krobot, Pavel Liška © IN FILM/INFINITY/ TV NOVA

Michal Viewegh, scenárista V současnosti patří k nejúspěšnějším českým spisovatelům (mj. knihy Povídky o manželství a sexu, Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Zapisovatelé otcovské lásky, Báječná léta s Klausem, Případ nevěrné Kláry, Vybíjená). Podle jeho stejnojmenných bestsellerů vznikly divácky mimořádně úspěšné filmy Báječná léta pod psa (r. Petr Nikolaev, 1997), Výchova dívek v Čechách (r. Petr Koliha, 1997) a především Román pro ženy (r. Filip Renč, 2005). Film Báječná léta pod psa byl nejnavštěvovanějším českým filmem roku 1997. Román pro ženy získal Českého lva jako divácky nejúspěšnější český film roku 2005.

Eva Holubová, herečka Eva Holubová svůj výrazný komediální talent uplatnila jako členka divadel Sklep, Mimóza a Náhradní divadlo a také na divadelních poutích s Rodinou Váňovou. Byla ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí, ve stovkách repríz bavila diváky v úspěšné divadelní komedii Jana Krause Nahniličko. Poprvé si zahrála ve filmu pod vedením režiséra Tomáše Vorla v krátkometrážní komedii To můj Láďa (1981). Dnes patří k nejvíce obsazovaným herečkám českého filmu. V roce 1997 oslnila kreací ve filmu režiséra Petra Zelenky Knoflíkáři, je spojena s komediemi Jana Hřebejka Pelíšky (1999) a Pupendo (2003). Je držitelkou Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Alice Nellis Ene Bene (2000). Je kmenovou herečkou režiséra Tomáše Vorla, s nímž natočila i filmy Cesta z města (2000), Z města cesta (2002) a Skřítek (2005). Naposledy jsem ji měli možnost vidět v diváckém hitu, komedii Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli (2006).

Soutěž

Soutěžíme o 3x knížku, 2x soundtrack, 2x DVD a 4x deštník s motivy Účastníci zájezdu.

Soutěž je ukončena. Vyhrávají: hramhram, drndisek, jitula, langvara Gratulujeme

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Patříte ke znamením, která prahnou po super kariéře a nechcete být jen průměrní pracovníci. Životní dílo se vám daří, ale momentálně se musíte srovnat s nepřízní osudu. Snížení výkonnosti…

Nejčtenější články

Doporučujeme