Soutěž o veterinární přípravek ALAVIS Enzymoterapie!

21. 3. 2011
Soutěž o veterinární přípravek ALAVIS Enzymoterapie!
Rostlinný enzymatický veterinární přípravek pro podporu hojení tkání u psů a koček po úrazech a operacích. ALAVIS™ Enzymoterapie nepůsobí pouze na podporu hojení tkání, ale působí na posílení imunity, proti zánětům a podporuje antibiotickou a proti nádorovou léčbu. Přípravek ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje enzymy nové generace, které mají 100 % rostlinný původ – bromelain, papain, peptidáza, pankreatin analog, proteáza a rutin.

Přípravek ALAVIS™ Enzymoterapie se podává u psů a koček: * Pro podporu hojení tkání * Po úrazech a operacích * Pro posílení imunity * Při zánětech * Pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádoru

Co to jsou enzymy? Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle důležitou funkci biokatalyzátoru - umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce v organismu nemohly probíhat. Enzymoterapie je léčebné užití enzymů. Systémová enzymoterapie je celkové podání enzymů např. v tabletové formě, kdy bylo prokázáno, že některé bílkoviny se mohou, alespoň zčásti, vstřebávat střevem s následným vstřebáním do krve.

ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje speciální směs rostlinných enzymů. Rostlinné enzymy mají oproti živočišným enzymům výhodu v jejich vyšší aktivitě a dále jsou aktivní při širším rozmezí pH, čímž je možné, aby rostlinné enzymy na rozdíl od živočišných byly aktivní již v žaludku. Enzymy potlačují projevy zánětu (antiflogistický účinek), zmenšují otoky i otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocnění apod.

ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje enzymy 100% rostlinného původu: Bromelain se získává ze stopek zralých ananasů. Blokuje látky způsobující projevy zánětu a snižuje migraci neutrofilů do místa zánětu. Pomáhá při zeslabování otoku a hojení ran a zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek např. antibiotik.

Papain se získává z latexu z plodu papáje. Papain štěpí peptidy a bílkoviny, rozpouští krevní sraženiny a snižuje účinek radioaktivního záření na organismus. Další významnou vlastností papainu je jeho silná antibakteriální aktivita.

Pankreatin ANALOG 4x je komplex rostlinných enzymů (amyláza, lipáza a proteáza), který svojí aktivitou odpovídá živočišnému pankreatinu. Napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronických zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach. Pankreatin ANALOG 4x se získává fermentací z hub Aspergillus sp. a Candida cylindracea a z bakterie Bacillus sp..

Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení vzniká energie, kterou organismus využívá během rekonvalescence. Aminokyseliny jsou součástí bílkovin, enzymů a hormonů, dále jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (slouží k přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růst buněk.

Proteáza narušuje bakteriální biofilm a výpotek sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele. Dále zvyšuje koncentraci antibiotik v cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně. Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid patřící mezi antioxidanty, s čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje křehkost cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken. Další účinky rutinu jsou: protizánětlivý, protitrombotický a cytoprotektivní.

Velikost balení přípravku ALAVIS™ Enzymoterapie: 20, 40, 80 kapslí Přípravek ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje v 1 kapsli: bromelain (Ananus comosus) 150 mg (22.500 PU), papain (Canica papaya) 150 mg (27.000 PU), pankreatin analog 4X 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP), rutin (Sophora japonica) 50 mg, peptidáza 25 mg (600 HUT), proteáza 25 mg (6.250 HUT), triglyceridy 3 mg. Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Kapsle je možné rozdělat a obsah smíchat s malým množstvím krmiva. Přípravek podávejte alespoň 30 minut před podáním stravy. Přípravek není vhodné podávat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin).

Přípravek je schválen Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv pod číslem 137-10/C

Výrobce: Deerland Enzymes, Kennesaw GA, USA

Dovozce a držitel rozhodnutí o schválení: Patron ca, s.r.o., Korunní 129, 130 00 Praha 3, tel.: 244 402 819, 724 091 241, email: info@alavis.cz, www.alavis.cz

SOUTĚŽ:

Správnou odpověď na soutěžní otázku naleznete na stránkách www.alavis.cz.

Pět z vás, kteří správně odpoví na soutěžní otázku, získají balení přípravku ALAVIS Enzymoterapie 80 kapslí v hodnotě 556 Kč!

Vyhrává 20., 40., 60., 80. a 100. správná odpověď. Soutěž končí 27. 3. o půlnoci.

Pravidla soutěže naleznete ZDE.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Po celý týden se budete pyšnit skvělou odolností organismu, což je báječný odrazový můstek pro řešení náročných úkolů. A věřte, že jich budete mít požehnaně. Dodávejte si energii a sílu.…

Nejčtenější články

Doporučujeme