[Soutěž] Ruku v ruce s přírodou

19. 10. 2015
[Soutěž] Ruku v ruce s přírodou | Zdroj: Shutterstock
Babí léto hraje všemi barvami. Byla by škoda sedět doma na zadku a nevyrazit do přírody. Malebná příroda České republiky k víkendovým výletům přímo vybízí. Abychom se však mohli z přírodních krás radovat ještě dlouho, musíme se v ní umět správně chovat.

Všechny zásady správného chování v přírodě by se daly jednoduše shrnout do jedné věty. Nikdo zkrátka nesmí poznat, že jsme tam byli. Jen tak si budeme moci opakovaně vychutnávat klid lesa, pozorování zvěře nebo jen obyčejný sběr hub. Příroda je náš největší přítel. Měli bychom se k ní podle toho chovat.

Díky obětavé práci ochránců přírody můžeme dodnes obdivovat hluboké šumavské hvozdy, skály Českého ráje, výhledy Českého Švýcarska či rašeliniště Jeseníků.

Naučit se správně chápat přírodu a rozumět jí nám pomáhají naučné stezky. V České republice jich je přibližně čtyři sta. Některé z nich dokonce nabízejí průvodcovskou službu. Nebývají delší než patnáct kilometrů. Za víkendové putování tak můžeme snadno poznat nádherná prostředí české přírody.

Velmi oblíbenou podzimní trasou je krkonošská naučná stezka Rýchory. Bizarní tvary stromů sem každoročně lákají mnoho profesionálních i amatérských fotografů.

Pokud i vy si chcete do dna užít podzimní krásy přírody, soutěžte dnes s námi o 1 pobytový poukaz na Křivoklátsku od společnosti Lesy ČR.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S blížícím se víkendem jste veselejší a těšíte se, jak si odpočinete od povinností. Můžete být rádi, že se po vás nadřízený až tak moc nevozí. Zatněte zuby a vydržte to! Finanční scéna je…

Nejčtenější články

Doporučujeme