Soutěž s filmem Železná lady

27. 2. 2012
Soutěž s filmem Železná lady
Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století.

http://www.dama.cz/2012/2/iron1.jpg" />

Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojené-ho království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.

Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.

Volba obsadit do hlavní role Meryl Streep byla tou nejlepší, jakou mohla Phyllida Lloyd udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání. Do role Denise Thatchera obsadila režisérka skvělého Jima Broadbenta, který získal Zlatý glóbus a Oscara (Příběh jedné ženy).

Premiéra filmu je směřována, kam jinam, než k udílení Oscarů. Za výkon Meryl Streep získala 26.2. zlatou sošku. Streep obdržela již třetího Oscara, je dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy a za Železnou lady obdržela osmý Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli.

Více informací na www.bioscop.cz

PREMIÉRA: 1. 3. 2012


Vyhrává 15., 30., 45., 60., 75., 90., 105., 120., 135., 150., 165., 180., 195., 210., 225. správná odpověď. Soutěž končí 4. 3. 2012 o půlnoci.„Každý se smí soutěže zúčastnit pouze jednou, duplicity budou odstraněny.“

Pravidla soutěže naleznete http://www.mf.cz/zprava/11-pravidla-soutezi-online/" target="_blank"> ZDE.

Ceny do soutěže:

5x Nantucket Briar Traveller - cestovní sada od Crabtree & Evelyn 5x balíček od Sweet Market (džem, sušenky, čaj) 5x poukázka v hodnotě 1.000,- Kč na 1 aplikaci bezoperační liposukce do Arabella beauty farm

http://www.dama.cz/2012/2/iron1.jpg" />

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Krátkodobé lásky vám nedělají dobře, ale nechcete být sami. Neumíte být ani sami. Svobodní, zaměřte se na hledání lásky na místech, kde byste to nejméně očekávali. Věřte, že nemusíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme