Soutěž: Vyhrajte náhrdelník, naušnice a vstupenky do muzea minerálů a drahých kamenů. VÝHERCI!

Soutěž: Vyhrajte náhrdelník, naušnice a vstupenky do muzea minerálů a drahých kamenů. VÝHERCI!

Mineralia je největší prodejní výstava s minerály, drahými kameny, šperky a bytovou dekorací ve střední Evropě. Na výstavní ploše 1300 metrů čtverečních nabízíme velké množství zcela ojedinělých exponátů z celého světa.

VÝHERCI:

Sada naušnic a náhrdelníku z karneolu + 2 vstupenky do muzea: Hana P. (Ústí nad Labem )

4 vstupenky do muzea: Jana R. (Uh. Hradiště) Petra P. (Volyně)


Ve sbírkách jsou zastoupeny drahé kameny a minerály ze všech slavných nalezišť; samozřejmostí jsou i ukázky drahých kamenů, nalezených na území ČR. Velmi populárním zbožím jsou i bytové doplňky a šperky z kamene.

Mezi nejobdivovanější exponáty patří obří ametystové geody a křišťálové drúzy o velikosti až několika metrů či koule z křištálu, vážící více než jednu tunu. Součástí našich sbírek jsou i unikátní exponáty z vesmíru - například úlomek slavného Čeljabinského meteoritu, který dopadl na území Ruska 15. února 2013, nebo Sichote-Alinský meteorit z roku 1947.

A to není všechno - máme pro vás připravenou i stylově vybavenou kavárnu a chystáme další novinky. Mineralia pro vás počátkem dubna otevřela unikátní projekt - Tajuplnou jeskyni! V centru Prahy tak můžete navštívit tajuplnou jeskyni se zlatou žílou, drahými kameny či dinosauří kostrou. Jeskyně je vytvořená uměle, ale s využitím postupů, které zajišťují její velmi autentický vzhled.

Návštěvníci si mohou prohlédnout i krápníkovou jeskyni, kde v dutinách ve stěnách jeskyně budou k nalezení nejrůznější drahé kameny. Čeká vás například obří, pět tun vážící ametystová geoda. Ve stěnách jeskyně naleznete kromě jiného i turmalín, akvamarín, heliodor, zeolity a další drahé kameny. Stropem jeskyně probíhá zlatá žíla a každý se tak na vlastní oči může přesvědčit, jak se liší od žíly olověné.

Milovníky paleontologie zaujme kostra tyranosaura, která je rovněž součástí expozice, stejně jako věrné kopie jeskynních maleb z období 18 až 11 tisíc let před naším letopočtem. Návštěvníkům je k dispozici i unikátní 4D kino s promítáním průjezdu doly a podzemím. Krátký film má za úkol ukázat dětem i dospělým, že geologie může být fascinujícím dobrodružstvím.

Klepněte pro větší obrázek

Právě teď může jeden z vás vyhrát vyhrát krásnou sadu naušnic a náhrdelníku z karneolu + 2 vstupenky do muzea, kde se vystavují ty nejkrásnější a nejzajímavější unikáty z celého světa.

Dalších osm vstupenek čeká na další dva výherce.

Nápovědu hledejte na stránkách www.mineralia.cz (v záložce kontakty).

Soutěžící, který odpoví správně a jeho odpověď dorazí jako 40., vyhrává sadu + 2 vstupenky, 80. a 120. soutěžící si rozdělí osm vstupenek.

Soutěž končí 4. května o půlnoci.

Doporučujeme

Články odjinud