[Soutěž] Vzpomínky napořád

20. 10. 2015
[Soutěž] Vzpomínky napořád | Zdroj: Shutterstock
Zmáčknout, sesadit, poslat, odnést. V dnešní době není nic jednoduššího, než otisknout své zážitky, pocity či oblíbené osoby a předměty na čip digitálního fotoaparátu.

Navíc se lusknutím prstu můžete stát knižním vydavatelem svých vlastních snů. Výpravnou fotoknihu si dnes může dovolit opravdu každý. Některé věci bychom si však při fotografování dovolit neměli, pokud chceme, aby byl výsledek dobrý.

Dnes je každý fotoaparát – dokonce i ten malý, který se vejde do kapsy nebo je vestavěný do útrob mobilního telefonu – chytřejší než jeho pán. To však zdaleka neznamená, že bychom ho měli nechat, aby nás přechytračil. Třeba zdánlivou snadností toho, jak z něj zadarmo „padají“ barevné snímky všeho myslitelného kolem nás při pouhém zmáčknutí jediného tlačítka.

Dobře, ne každý z nás se narodil jako profesionální fotograf, ale při vytváření hezkých vzpomínek to vlastně ani nepotřebujete. Zkuste třeba někdy svou „černou skříňku“ před zmáčknutím spouště pozvednout nad hlavu, přiblížit k zemi nebo třeba jen obrátit na výšku.

Nemusíte přitom zrovna zachytit orla v letu nebo podmořskou scenerii. Dnes se hledá osobitý úhel pohledu a estetický cit pro scénu, kterou se rozhodnete zvěčnit. A také vtip a dynamika, se kterou výsledky seřadíte do své fotoknihy. Zeptejte se kteréhokoli fotografa – on vám to jistě potvrdí.

Pokud i vy chcete, aby vám vzpomínky zůstaly napořád, soutěžte dnes s námi o fotoknihu od Fotoimpuls.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Mezilidské vztahy nejsou zrovna vaší doménou. Nyní jste spíše uzavření do sebe, protože se vám nedaří navázat správný kontakt. Zaměřujete se spíše na praktické věci a o těch se nikomu…

Nejčtenější články

Doporučujeme