Soutěž: Zahajte léto na řecký způsob! VÝHERCI!

2. 6. 2015
Soutěž: Zahajte léto na řecký způsob! VÝHERCI!
Řekové patří k jednomu z nejzdravějších národů na světě a dožívají se vysokého věku. Jejich kuchyně je nejen velice chutná, ale také zdravá. Základ jídelníčku tvoří čerstvé ryby, sýry, zelenina, a především kvalitní olivový olej. Obohaťte i vy letošní léto tajemstvím, které znali již antičtí Řekové.

VÝHERCI:

Markéta Č. (Zlín) Tereza C. (Kostelec Nad Černými Lesy) Lenka H. (Moraviřčany)

Na začátku léta se většina z nás těší na dlouhá a slunečná odpoledne strávená na terase s přáteli. K tomu neodmyslitelně patří také grilování a lehké letní saláty. Inspiraci pro oživení klasických pokrmů najdete také na Peloponésu.

Ogrilujte dobře ochucenou cuketu, papriky plněné sýrem feta a nezapomeňte samozřejmě ani na čerstvý zeleninový salát. Potěšíte nejen své chuťové pohárky, ale udržíte si také štíhlou linii. Důležité je dochucení pokrmů typickým kořením a nikdy nesmí chybět ten nejlepší olivový olej.

Výhodou řecké kuchyně je to, že využívá především čerstvé a sezónní potraviny a je bohatá na rostlinné potraviny a mononenasycené tuky, které uvítá naše srdce.

Klepněte pro větší obrázek

Jak vybrat správný olivový olej?

Chuť oleje závisí na typu oliv, ale také na způsobu zpracování. Jednoznačně nejlepší oleje jsou ty z prvního lisování, tzv. extra panenské. Lisování za studena totiž zajistí zachování chuti původních surovin.

Do zeleninových salátů i na gril je ideální Minerva Extra panenský olivový olej . Má výraznou chuť čerstvých oliv s příjemným aromatem a velice nízkou kyselost. Kromě lahodné chuti dodává tělu vitamíny, které posilují imunitu a podporují trávení. Ideální je do zeleninových salátů i na grilování.

Do vařených pokrmů se zase hodí Minerva Classic. Je to mix extra panenského a rafinovaného oleje, který pokrmům dodá potřebnou lehkost.

Z vybraných oliv ze slunečné oblasti Kalamata pochází Minerva Kalamata . Olej z těchto oliv má unikátní vlastnosti, je hutný, silný, plný chutí a s nezaměnitelnou silnou vůní oliv. Je ideální do pokrmů, kde jeho chuť může vyniknout, do salátů nebo do těstovin, nebo s ním zkuste jen pokapat čerstvé pečivo.

I ty nejnáročnější spotřebitele potěší Minerva Bio extra panenský olivový olej . Je vyráběný v souladu s regulací pro organické BIO výrobky – od pěstování oliv až po jejich zpracování. Díky příjemnému aroma, nezaměnitelné chuti a vůni čerstvých oliv promění vaše pokrmy v delikatesu. Navíc se hodí jak do teplé, tak do studené kuchyně.

Klepněte pro větší obrázek

Soutěžní otázka:

Soutěžíme o tři balíčky olejů Minerva. Soutěž probíhala od 2.6. do 9.6. 2015. Cenu získává 30., 80. a 120. správná odpověď.

Správnou odpověď naleznete na www.minerva-foods.com/cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Produktivní jste dost, ale na druhou stranu jste nespokojení. Je to jen kvůli neustálým stížnostem nadřízeného. Tento týden to ještě vydržte, však ono se vše v lepší obrátí. Aspoň si…

Nejčtenější články

Doporučujeme