Soutěžte a vyhrajte víkend v Turnově

21. 6. 2001
Soutěžte a vyhrajte víkend v Turnově
Cestovní servis nabízí cca 20 volných míst na prodloužený víkendový pobyt v Turnově. O účast na této akci máte možnost nyní soutěžit. Pro jednu z vás je připraven pobyt zdarma.

Soutěžte a vyhrajte víkend v Turnově

"Na podzimní Pardubice těšili jsme se převelice, po delší době se setkáme a spolu ruce si podáme.
Že sejdou se tu obě party, tak z toho bude malá párty, sdělíme si novinky a oživíme vzpomínky.
V sobotu ráno všichni spolu, vyrazíme na Kunětickou horu, vysokou metrů 295, budu Vám o ní trochu vyprávět.
Kolem hory je rovina, začíná tu Polabská nížina, na hoře tyčí se středověký hrad, pod nohama cítíme ztuhlé lávy chlad. Z geologického hlediska je Kunětická hora mladičká, její věk - 30 miliónů let, vesmír je proti ní starý kmet. Nevíme, co zde bylo v dávném věku, zprávy máme až ze středověku, prý až v 15.století, se tu začalo stavěti. Zlatý věk rozvoje Pardubicka zaznamenala i hora Kunětická, pan Diviš Bořek z Miletínka postavil tu hrad pro svého synka. Nebylo přáno šlechticům však, svůj hrad si dlouho užívat. Pernštejni peněz neměli a svůj hrad prodat museli. Tak začal hrad pomalu chátrat a nám nezbývá než dále pátrat, co bylo potom? Přišli Švédové z dálky a to je začátek 30 leté války....."

(Jaroslava Svobodová)

Veršování o Kunětické hoře p. Svobodové, jehož úryvek jsme uveřejnili, vzniklo na Setkání v Pardubicích podzim 2000. Tato víkendová setkání, ale i týdenní pobyty žen převážně v ČR připravuje pravidelně Cestovní servis ( www.travel-servis.cz ). Letos je vypsáno 5 akcí. Na akce jezdí  ženy středního věku z celé ČR, někdy také starší, na některých akcích jsou i muži. Na programu je převážně turistika, večerní posezení s aktivní zábavou - tzn. vyprávění atd. Se skupinou jede vždy vedoucí - organizační pracovnice. Netrvá však striktně na dodržování programu. Ale účastníci zároveň pociňují její "ruku".
Pokud si chcete i vy zpříjemnit chvíle volna, máte možnost využít nabídky několika  posledních míst na týdenním pobytu v Jeseníkách.

Týdenní pobyt Lipová Lázně
Termín: sobota 30.6. � sobota 7.7.2001
Místo: Chata Horalka, Lipová Lázně
Doprava: vlakem, autobusem
Cena: 1.900,-Kč dospělá osoba, 1.750,-Kč dítě do 12 let
obsahuje: 7x ubytování ve 2-4lůžkových pokojích, sociální zařízení společné na chodbě, 7x polopenzi
Program:

Příjezd do hotelu v sobotu odpoledne, večeře, večerní posezení. Celý týden pěší výlety kombinované s místní dopravou. V sobotu ráno snídaně, odjezd.

Pozor SOUTĚŽ!

Dále Cestovní servis nabízí cca 20 volných míst na prodloužený víkendový pobyt v Turnově. O účast na této akci máte možnost nyní soutěžit. Pro jednu z vás je připraven pobyt zdarma, pokud odpovíte správně na následující otázku z veršování Jaroslavy Svobodové - Jak stará je Kunětická hora?

Soutěž o víkend v Turnově

Pokud se chcete zúčastnit soutěže, musíte se zaregistrovat.

Jak stará je Kunětická hora?

Vaše přezdívka:

 

Setkání na sv.Václava v Turnově
Termín: čtvrtek 27.9. � neděle 30.9.2001
Místo: Hotel Karel IV., Turnov
Doprava: vlakem autobusem
Cena: 1.125,-Kč dospělá osoba, 1.050,-Kč dítě do 12 let
obsahuje: 3x ubytování ve 2-3 lůžkovém pokoji se sociálním zařízením, 3x polopenzi
Program:

Příjezd do hotelu ve čtvrtek do 18 h, večeře, večerní posezení
V pátek v 8 h snídaně, odchod na pěší výlet, večeře.
V sobotu v 8 h snídaně, v 10 h odchod na pěší výlet, večeře.
V neděli ráno snídaně, prohlídka města, odjezd.

Cestovní servis připravuje i některá další setkání v Praze. Pro mladší účastnice je možné nabídnout např. zájezdy se sportem nebo poznávací i klasické pobytové v zahraničí. Pro pobyty v ČR jsou plánovány ještě večerní přednášky např. astrologie, kosmetiky atd. Více informací na www.travel-servis.cz  nebo na  tel.:02/850 55 35.

Autor: redakce
Zdroj: Cestovní servis

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste jít trochu do sebe. Zkuste se sami sebe otázat, jestli je cesta, kterou kráčíte, ta správná. Pro vás by bylo lepší, kdybyste se nesnažili plout s davem. Jste přece jedinečné…

Nejčtenější články