Spáleniny od slunce? Vyzkoušejte babské rady, které zaručeně zaberou

Spáleniny od slunce? Vyzkoušejte babské rady, které zaručeně zaberou

Léto udeřilo v plné síle, a pokud trávíte horké dny u vody nebo na dovolené u moře, není neobvyklé, že to se sluníčkem přeženete. Spáleniny nejsou nic příjemného, existují ale babské rady, které vám pomohou se červené kůže i bolesti zbavit.

Ocet

Koho by napadlo, že by obyčejný ocet mohl mít léčivé účinky? Nepotírejte svoji kůži neředěnou tekutinou, raději ocet namíchejte s ledovou vodou v poměru 1:1 a do směsi namáčejte žínku nebo ručník. Ten pak opatrně přikládejte na postižená místa. Nejenže se rychle zbavíte bolesti, ocet urychlí i hojení.

Co nevíte o opalovacích krémech? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Zelený čaj

Na spáleniny od slunce funguje skvěle také zelený čaj. Uvařte si z něj silný odvar, nechte ho vychladnout a potom do něj stejně jako u octa namáčejte žínku nebo ručník. Třísloviny a teobromin obsažené v čaji pomáhají proti bolesti. Máte-li spáleniny po opalování po celém těle, můžete do čaje namočit celé prostěradlo a na noc se do něj zabalit.

Pokračování 3 / 5

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou nejen vydatná snídaně, ale také ověřený lék na spáleniny od slunce. Nasypte několik hrstí vloček do staré silonové ponožky a tu navlékněte na vodovodní kohoutek tak, aby voda protékala skrz. Vytvoříte si tak lázeň s vylouhovanými vločkami, v níž si můžete chvíli poležet a spáleniny nebudou tak palčivě bolet.

Pokračování 4 / 5

Zelenina

I zelenina vám může pomoci, zůstanete-li na sluníčku déle a spálíte si pokožku. Vyzkoušejte třeba brambory, které rozmixujete do hladka a směsí si potřete postiženou oblast. Jakmile směs zaschne, osprchujte se. Tuto metodu můžete opakovat několikrát denně. Velkým pomocníkem jsou také salátové okurky, které můžete škrabkou nakrájet na plátky a položit na spálená místa. Okurka bude příjemně chladit a poskytne pokožce vláhu. Poklást spálený obličej můžete i plátky rajčat, která vytáhnou horkost a zbaví vás zarudnutí.

Pokračování 5 / 5

Jogurt

Známý a oblíbený fígl, jak co nejrychleji zahojit červené skvrny od opalování, je pomocí jogurtu. Nejlépe na ně zabírá tučný řecký jogurt, a pokud do něj přidáte pár kapek levandulového oleje, zajistíte si ideální hojení. Dejte si však pozor a nenechávejte jogurt zaschnout úplně, jelikož vám stáhne kůži a jeho odstranění může být opravdu bolestivé.

Doporučujeme

Články odjinud