Spálila jste se při opalování a loupe se vám kůže? Takhle zachráníte situaci! | Foto: iStock

Foto: iStock

Spálila jste se při opalování a loupe se vám kůže? Takhle zachráníte situaci!

Také milujete koupel ve sluneční lázni a těšíte se, až bude vaše pokožka bronzově zářit? Pak jistě znáte i pocit, jaké to je, když se spálíte a loupe se vám kůže. Jak tento proces urychlit a na co si dát pozor?

 

Koupel ve vaně

Počítejte s tím, že loupající se kůže se bohužel nezbavíte ze dne na den, proces loupání ale můžete aspoň urychlit. Pomoct vám v tom může především vana. Napusťte si vlažnou lázeň, horká voda by vaší kůži spíš ublížila. Ve vaně se chvíli louhujte alespoň pár dní po sobě, nechtěné kůže se tak zbavíte rychleji.

Jak se opalovat bezpečně? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Malí pomocníci

Jakmile bude kůže dostatečně zvlhčená, vezměte si k ruce žínku nebo jemnou masážní rukavici a pomalými pohyby masírujte pokožku. Tím se zbavíte olupující se kůže a zároveň nepoškodíte vrstvu pod ní. Je-li pokožka pořád spálená, zůstaňte u tohoto postupu, pokud ale už hezky zhnědla, můžete vzít na pomoc i jemný peeling. Zkuste raději ten na obličej, má jemnější strukturu než exfoliační produkty určené pro tělo.

Pokračování 3 / 5

Pozor na loupání

Mnoho z nás má tendenci odlupující se kůži prostě sloupnout rukou. Tomu se ale snažte vyhnout, protože si tak můžete způsobit ještě větší bolest. Kůže se totiž snadno může zatrhnout, a co víc, do poranění se tak lehce dostane infekce. Raději si tedy vezměte na pomoc nůžtičky na manikúru a přebytečnou kůži opatrně odstřihněte.

Pokračování 4 / 5

Hydratujte

Asi vás nepřekvapí, že hydratace je dalším důležitým krokem v cestě k opět dokonalé pokožce. Zvlhčení kůže nastartuje její novou flexibilitu, pokožka potřebuje získat zpět svou sílu. Abyste předešla podráždění, svědění a dalším nepříjemnostem, použijte raději přírodní hydratační mléka bez parfemace. Skvěle funguje také aloe vera nebo produkty, jež ho obsahují, sáhnout můžete i po olejích.

Pokračování 5 / 5

Pozor na další opalování

Máte-li pocit, že po oloupání už je vaše pokožka v pořádku a můžete v opalování pokračovat, aniž se spálíte, bohužel se pletete. Právě teď je potřeba zvýšená péče, protože oloupaná kůže je čerstvá a ještě příliš citlivá. Nezapomínejte proto na vhodně zvolený opalovací přípravek s dostatečným faktorem a po opalování rozmazlete celé tělo péčí za pomoci poopalovacích přípravků.

Doporučujeme

Články odjinud