Španělský princ Felipe a modelky

21. 10. 1999
Všude je mnoho krásných žen, které se neváhají zamilovat do následníka španělského trůnu prince Felipa.

Španělský princ Felipe a modelky

Všude je mnoho krásných žen, které se neváhají zamilovat do následníka španělského trůnu prince Felipa, od něho se však očekává, že spojí svůj život s rozvážnou aristokratkou. Agentura DPA si v tomto smyslu položila otázku: Kolik románků může prožít, než se usadí? Nápadně hezký jedenatřicetiletý princ se totiž vůbec poprvé stal terčem kritiky kvůli svému milostnému životu.
Stalo tak poté co noviny napsaly o jeho poměru se čtyřiadvacetiletou norskou modelkou Evou Sannumovou.

Sannumová předvádí spodní prádlo a fotografové pořídili na pláži na ostrově Mallorca její fotografii "nahoře bez".

Až dosud Španělé sledovali se sympatiemi početné milostné románky dva metry vysokého modrookého prince, většinou však to byly aférky s aristokratkami. Felipe sice říká, že noviny psaly často o jeho pletkách se ženami, s nimiž se nikdy nesetkal, ale jisté je, že syn krále Juana Carlose a královny Sofie už měl hezkou řádku přítelkyň. Posledním románkem však zřejmě překročil mez trpělivosti svých poddaných.

Týdeník Diez Minutos uveřejnil fotografii Felipa se Sannumovou a tvrdil, že korunní princ nedávno spěchal do Osla, aby se s blonďatou kráskou sešel v anonymním hotelu. Schůzku prý připravil Felipův přítel, norský princ Haakon. Podle novinových zpráv se korunní princ s norskou modelkou tajně scházejí již dva roky.

"Taková žena, která odhalila svá ňadra, nemůže být španělskou královnou," napsal rozhořčeně Jaime Penafiel, jenž je znám jako zasvěcený znalec záležitostí týkajících se královského rodu.

Až dosud Felipe platil za taktního a rezervovaného muže, za dokonalého prince, velmi dobře připraveného dědice trůnu.

"Španělský král Juan Carlos již osobně svého syna upozorňoval, že král si musí svou korunu zasluhovat každý den a princovy milostné aféry by mohly ohrozit budoucnost monarchie, protože panovník v zemi tradičně nemá silné postavení," prozradil Penafiel.


Skupina evropských princezen, které by připadaly v úvahu, je však omezená a šarmu modelek neodolali ani někteří jiní princové. Princ Haakon se prý setkal s přítelkyní Evy Sannumové, dánský korunní princ Frederik měl pletky s modelkou Katjou Storkholmovou, jež předvádí spodní prádlo, a monacký korunní princ Albert je znám aférkami s několika modelkami, mezi jinými s Němkou Claudií Schifferovou.

"Já si myslím, že princové jsou nudní, hloupí a nafoukaní," pravila Felipova starší sestra Elena, když hovořila o tom, jak si své partnery vybírají princezny. V roce 1995 se Elena provdala za obchodníka s aristokratickým původem Jaimeho de Marichalara a další Felipova sestra Cristina si v roce 1997 vzala hráče házené Inakiho Urdangarína, který je prostého původu.

Následník trůnu pravděpodobně možnost takové volby jako jeho sestry mít nebude. Královna Sofia tvrdí, že pouze žena z královského rodu bude s to se podrobit přísnému protokolu a chovat se tak diskrétně, jak se žádá od královny.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi