Špenátové palačinky z rozmixovaného špenátu: Tuhle dobrotu si dají i děti

16. 9. 2020
Špenátové palačinky z rozmixovaného špenátu: Tuhle dobrotu si dají i děti
S touto krásně zelenou palačinkou stoprocentně zazáříte ať už při snídani nebo brunchi. Je to také skvělý způsob, jak dostat špenát i do dětí. Můžete jim třeba říct, že je to marťanský recept. Celý postup podle blogerky Koko najdete na videu na konci článku.

Ingredience na 5−6 palačinek

60 g baby špenátu
 250 ml mléka
1 vejce
 ¾ lžičky soli
100 g hladké mouky
troška prášku do pečiva

Všechny ingredience vložte do mixéru a pořádně rozmixujte dohladka. Vznikne světle zelená hmota, malinko řidší, než je u palačinkových těst zvykem. Smažte na palačinkové pánvi s širokým dnem jen na minimálním množství oleje. Hotové odložte na talíř a přikryjte poklicí. Plňte vším, čím je libo, avokádem, rajčaty, sýry, smetanovým špenátem nebo jakoukoli jinou slanou náplní. Ze zapékaných verzí sýrem mám nejradši tu plněnou smetanovým špenátem a trochou sýru cottage. Nicméně skvěle vypadá i ležérní způsob servírování, kdy pěkně vystavíte na odiv, co se skrývá uvnitř. Třeba mozzarella, rajčata a bazalka. Podívejte se na celou přípravu na videu: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený vás v práci drtí, ale vy se tomu nepoddáváte. Ani na home office nemáte klid, protože skloubit péči o děti a profesní povinnosti není snadné. Už brzy se z negací vymaníte a svět…