Společný orgasmus není mýtus: Sex expertka radí, jak ho s partnerem docílit | foto: iStock

foto: iStock

Společný orgasmus není mýtus: Sex expertka radí, jak ho s partnerem docílit

Společné vyvrcholení ve stejný okamžik se neděje jen ve filmu, skutečně ho můžete prožívat s partnerem i v reálném životě. Kromě toho, že dílo dokonáte oba stejně, tak pocítíte i silné propojení, které posílí váš vztah. Nejde sice o jednoduchou záležitost, naštěstí ale existují triky, které vám pomůžou takového vyvrcholení docílit.

Bez komunikace to nepůjde

Možná to zní už jako klišé, ale i při sexu je důležité, abyste spolu mluvili. „Pokud se snažíte dosáhnout společného orgasmu, musíte navzájem komunikovat. Nebojte se mluvit o tom, jak jste blízko nebo daleko od orgasmu. Oběma vám to pomůže v lepším načasování,“ tvrdí sexuální terapeutka Kristie Overstreet pro Bustle. Zvlášť v začátcích vztahu, kdy se ještě tak dobře neznáte a nejste tolik sehraní, je to důležité a jen náznaky většinou nestačí.

Se sex expertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Partner dosahuje orgasmu dřív

Zatímco mužům stačí i pár minut, ženám to obvykle trvá delší dobu. Často se tak stává, že partner dosahuje vyvrcholení dřív než vy. „Pokud v takové situaci chtějí partneři zažívat společný orgasmus, jsou tu dvě cesty a v obou muž na ženu galantně počká. První je, že se muž naučí ženu kvalitně vzrušit a stimulovat tak dlouho, že se poté při orgasmu potkají. Druhá celkem běžná varianta je, že žena použije některou ze svých oblíbených masturbačních technik ke stimulaci svého klitorisu v přítomnosti partnera, který se může zapojit různými jinými způsoby než pohlavním stykem. Případně mohou partneři obě techniky kombinovat,“ doporučuje sex koučka Julie Gaia Poupětová.

Pokračování 3 / 5

Co vám dělá dobře

Základem je znát dokonale sama sebe a své potřeby. V neposlední řadě je důležité vědět, co vzrušuje vašeho partnera. „Nejvíce k tomu pomůže znalost sama sebe, vlastní cesty ke vzrušení a způsobu, jakým člověk dosahuje vyvrcholení. Zároveň je třeba, aby partneři uměli nechat své vzrušení a klesat několikrát za sebou, aby se při milování mohli sladit. Neméně důležitá je i komunikace v průběhu vzrušení, a to takovým způsobem, aby si partneři rozuměli a zároveň se v prožitku vzájemně nerušili,“ říká sex koučka.

Pokračování 4 / 5

Poloha na koníčka

Nejlepší poloha je taková, při které se zároveň stimuluje klitoris a můžete si tempo řídit sama. „Protože velká část žen při pohlavním styku dosahuje vyvrcholení v pozici takzvaně na koníčka (žena nahoře), je tato pozice pro řadu dvojic ideální,“ radí odbornice Julie Gaia Poupětová. Jde to samozřejmě ale i v jiných polohách. Zvolte především takovou, která funguje právě u vás.

Pokračování 5 / 5

Netlačte na pilu

Nevyvíjejte tlak na sebe ani na partnera. K tomu, abyste měli orgasmus, je potřeba, abyste byli oba dostatečně uvolnění. Dejte tomu volný průběh. Když se to nepovede teď, tak se to povede třeba příště. Pokud budete vyvíjet tlak, promění se sex v práci nebo povinnost. Vězte, že takový postoj k sexu nechce nikdo zažívat,“ tvrdí Kristie Overstreet. Také neočekávejte, že oba dosáhnete vyvrcholení ve stejnou vteřinu. „Je naprosto v pořádku, když jeden z vás dosáhne orgasmu jako první. Pokud druhý z páru zažije orgasmus do minuty, stále to považujeme za společné vyvrcholení,“ dodává odbornice.

Doporučujeme

Články odjinud