Správná chůze je pro hubnutí lepší než běhání. Jak chodit, aby to zabralo?

24. 1. 2019
Správná chůze je pro hubnutí lepší než běhání. Jak chodit, aby to zabralo?
Pohyb venku je bezesporu ideální způsob, jak nejen zhubnout, ale taky si zlepšit fyzickou kondici. Pro zdraví i hubnutí je velmi prospěšná chůze, a to hlavně chůze se sportovními holemi, takzvaný nordic walking. Je totiž mnohem efektivnější než klasická chůze. Jak na to, abyste začali hubnout?

Proč je chůze prospěšná

Především je to nejpřirozenější lidský pohyb. Chůze prospívá kardiovaskulárnímu systému, snižuje krevní tlak, ulevujete cévám a aktivujete svalová vlákna, která urychlují spalování tuků. A na rozdíl od běhu může chodit každý, protože nezatěžujete klouby. Chcete-li ale hubnout skutečně efektivně, pořiďte si sportovní hůlky. Při takové chůzi totiž spálíte až o 20 procent víc kalorií než při klasické chůzi.

Tajemství spočívá v tom, že při tomto typu chůze zapojujete více svalů. Na rozdíl od běhání zapojujete kromě dolních končetin taky paže, většinu zádových svalů, velký a malý prsní sval a do jisté míry i svaly břicha.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během volných dnů se vám nebude chtít dělat nic světoborného, protože jste z práce unavení. Náročné období snášíte psychicky dobře, ale po fyzické stránce byste měli být opatrnější.…

Nejčtenější články

Doporučujeme