Správná hydratace pleti v menopauze

22. 4. 2020 Reklama
Správná hydratace pleti v menopauze
S věkem se mění struktura i fyziologické funkce kůže. Snižuje se pevnost a množství kolagenních i elastických vláken, ubývá mezibuněčného pojiva a kyseliny hyaluronové, snižuje se tvorba ceramidů a tuků a zpomaluje se obnova kožních buněk.

Výsledkem je sušší a méně pružná kůže a objevují se rozšířené žilky a pigmentace. Tyto změny nastávají pozvolna už od zhruba 30. roku věku, lze je však zpomalit pravidelnou péčí o pleť.

Hydratujte!

Dostatečná hydratace je pro naši pleť zásadní, a to v každém věku. Hormonální nerovnováha může v menopauze výrazně ovlivnit úroveň hydratace vaší pleti. Snižuje se i produkce kožního mazu, pleť je drsnější a povadlá. Výrazné zlepšení přinese správně zvolená péče o váš typ pleti.

Klepněte pro větší obrázek

Jednotlivé kroky k lepší hydrataci vaší pleti

  1. Používejte jemné čisticí pleťové vody, které posílí přirozenou ochranu vaší pleti, dvakrát denně a snažte se vyhnout horké vodě.
  2. Hydratujte svou pleť i pokožku těla alespoň dvakrát za den.
  3. Vybírejte si ideálně produkty obsahující ingredience, které na sebe vážou vodu, např. kyselina hyaluronová a glycerin.
  4. Šupinatá a drsná pokožka potřebuje pravidelný peeling, jinak by nebyla schopna absorbovat hydratační složky ve vašich krémech a přípravcích. Klíčem je odstranit odumřelé kožní buňky z vrchní vrstvy pleti. Konzultujte nejlepší varianty exfoliace s dermatologem.
  5. Změňte svůj životní styl! Kouření, alkohol či přílišné slunění bez ochranné vrstvy proti UVA a UVB paprskům výrazně zhoršují stav vaší pleti. Pijte dostatečné množství vody a zařaďte do svého jídelníčku potraviny s obsahem vody a omega-3 mastných kyselin.
  6. Používejte hydratační sprej na obličej nebo sprej s termální vodou Vichy během dne k doplnění hydratace. Po večerní odličovací rutině použijte noční péči.

Relipidační noční balzám obnovující hutnost pleti

Pro noční péči o pleť v menopauze doporučujeme použít NEOVADIOL MAGISTRAL NOČNÍ. Tato obnovující formule má vysokou koncentraci výživných omega-3-6-9 mastných kyselin pro restrukturalizovanou a vyplněnou pleť. Okamžitě obnovuje složení lipidů v pleti a podporuje jejich tvorbu během noci. Hebká textura taje do tenké olejové vrstvy tak, aby pronikla hluboko do suché pleti a obnovila hutnost struktury pleti.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nevědomky se stáváte nejlepšími pracovníky firmy, a to je teprve začátek měsíce. Co bude na jeho konci? Každopádně neusínejte na vavřínech a pomáhejte kolegům v nouzi. Díky tomuto postupu…

Nejčtenější články

Doporučujeme