Spřízněni pivem

19. 6. 2015
Spřízněni pivem | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Požitek z jídla a touha po cestování k sobě patří jako dvě siamská dvojčata. Gastroturistika ideálním způsobem spojuje možnost poznávat tradiční kultury, seznamovat se se životem místních obyvatel, navštívit pamětihodnosti a často i divoké kouty přírody.

Zdánlivě poklidná cesta může přinést nečekané adrenalinové zážitky. Zejména při návštěvě asijských zemí a ochutnávce například hmyzí kuchyně či jiných pro Středoevropana netradičních laskomin. Velmi oblíbená je procházka orientálním trhem plným voňavého koření, ryb a ovoce. Velkým dobrodružstvím bývá též nadzvedávání pokliček pouličních kuchařů.

Znáte ten pocit, kdy vás při vzpomínce na dovolenou přepadne touha na místní specialitu? Stále otevřené supermarkety obchodních center jsou v tu chvíli pro naše chuťové buňky doslova spásou. Díky široké nabídce surovin pro zahraniční a exotickou kuchyni si dnes můžete v pohodlí domova připravit téměř jakýkoli pokrm v doprovodu nápojů z celého světa. Skutečnou delikatesou, kterou ocení i nejeden milovník plzeňského moku, jsou belgická piva. Belgická pivní kultura se té naší velmi podobá. Lidé si tu také chodí popovídat do hospod a popít to nejlepší pivo. Mají přitom velmi široký výběr. Piv se tu prodává na šest set druhů a ochutnat můžete nejrůznější dobroty od tmavých ležáků až po třešňové nebo malinové pivo.

Pokud si chcete zahraniční speciality pohodlně nakoupit a užít i u nás doma, soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Horoskopy

Hned ráno si uvědomíte, že je ideální den pro cestování. Na výlet vyrazte s rodinou. Pokud jste svobodní, tak klidně sami, protože právě na cestách se vám poštěstí nalézt ideálního…

Nejčtenější články

Doporučujeme