Spřízněni pivem

19. 6. 2015
Spřízněni pivem | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Požitek z jídla a touha po cestování k sobě patří jako dvě siamská dvojčata. Gastroturistika ideálním způsobem spojuje možnost poznávat tradiční kultury, seznamovat se se životem místních obyvatel, navštívit pamětihodnosti a často i divoké kouty přírody.

Zdánlivě poklidná cesta může přinést nečekané adrenalinové zážitky. Zejména při návštěvě asijských zemí a ochutnávce například hmyzí kuchyně či jiných pro Středoevropana netradičních laskomin. Velmi oblíbená je procházka orientálním trhem plným voňavého koření, ryb a ovoce. Velkým dobrodružstvím bývá též nadzvedávání pokliček pouličních kuchařů.

Znáte ten pocit, kdy vás při vzpomínce na dovolenou přepadne touha na místní specialitu? Stále otevřené supermarkety obchodních center jsou v tu chvíli pro naše chuťové buňky doslova spásou. Díky široké nabídce surovin pro zahraniční a exotickou kuchyni si dnes můžete v pohodlí domova připravit téměř jakýkoli pokrm v doprovodu nápojů z celého světa. Skutečnou delikatesou, kterou ocení i nejeden milovník plzeňského moku, jsou belgická piva. Belgická pivní kultura se té naší velmi podobá. Lidé si tu také chodí popovídat do hospod a popít to nejlepší pivo. Mají přitom velmi široký výběr. Piv se tu prodává na šest set druhů a ochutnat můžete nejrůznější dobroty od tmavých ležáků až po třešňové nebo malinové pivo.

Pokud si chcete zahraniční speciality pohodlně nakoupit a užít i u nás doma, soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Horoskopy

Vyplatí se vám, když se ve všem spolehnete jen na své schopnosti. Jestli vám někdo tvrdí, že se za vás postaví, tak mu nevěřte. Jen byste mrhali časem. Nic pak neohrozí pozici, již jste si…

Nejčtenější články