Stačí cvičení na 4 sekundy a kompenzujete celodenní sezení u počítače

11. 6. 2020
Stačí cvičení na 4 sekundy a kompenzujete celodenní sezení u počítače
Mikrotréninky prováděné pětkrát za hodinu dokáží zmírnit následky celodenního sezení. Máte 4 vteřiny času na zlepšení svého zdraví?

Nemusíte se hodinu potit ve fitku

Nadměrné sezení má na naše zdraví negativní dopady –  zužuje průměr cév a zvyšuje krevní tlak, takže přispívá ke vzniku nemocí srdce, zvyšuje riziko zlomenin i výskytu rakoviny, snižuje aktivitu enzymů, které mohou za spalování tuků, takže je obtížné zhubnout… Nadměrné sezení jednoduše řečeno zkracuje život.

Abyste vyvážili následky nadměrného sezení, měli byste zkrátit dobu, kterou sedíte, a co nejvíce se hýbat. Už slyšíme tu hromadu výmluv a argumentů, které vás napadnou, když uslyšíte, že byste měli cvičit. Jestli se vám nechce, nevadí. Máme dobrou zprávu – nová studie texaských vědců naznačuje, že i krátké, ale intenzivní cvičení dokáže vyvážit škodlivé následky dlouhodobého sezení. Navíc se zdá, že tyto mikrotréninky mají oproti mnohem delšímu cvičení další výhody.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pyšníte se dobrou náladou a rozdáváte ji všude kolem sebe. Rodinní příslušníci jsou nadšení, protože dokážete vymyslet fajn program. Vaše kroky povedou někam do přírody. Na sníh se těšíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme