Stále více mladých žen trpí pocity beznaděje

Stále více mladých žen trpí pocity beznaděje

Londýn – Nekonečné debaty o feministkách nabírají nové obrátky a zdá se, že nikdy neskončí. Průzkum provedený nedávno ve Velké Británii potvrdil, že dnešní svobodné a nezávislé dívky a ženy ve věku mezi dvaceti a pětatřiceti roky jsou frustrovanější a nešťastnější než jejich matky! Příčinou depresivních stavů je beznaděj…

Tisíc a jednu ženu ve výše zmíněné věkové hranici zpovídali odborníci spolupracující s prestižním magazínem o životním stylu a módě. Otázky se týkaly především budoucnosti, milostného života, práce, rodiny a začlenění do společnosti. Odpovědi byly strhující. Nulové vyhlídky a beznadějná budoucnost straší většinu ze zpovídaných dobrovolnic. Celkem čtyřicet procent dotázaných se během týdne několikrát cítí naprosto vyčerpáno a kvůli špatnému psychickému rozpoložení odmítá vstávat z postele. Jen jedno procento z těchto nešťastnic ale požádá o pomoc své okolí.

Polovina z tisíce testovaných dam se nudí nebo propadá beznaději, když se začne hovořit o jejich budoucnosti. Pětina z tisíce se cítila báječně a šťastně naposledy před půl rokem. Jedna žena z pěti pak byla dokonce klinicky léčena z depresí. To je přitom třikrát více než je tomu v průměru u zbytku populace.

Většina svobodných a nezávislých žen propadá poměrně často smutku a beznaději, který sice nevyžaduje léčbu antidepresivy, ale dokáže vyřadit z běžného života. Před zneužíváním antidepresiv důrazně varují také lékaři. Tři čtvrtiny z klinicky léčených smutnících dívek a žen totiž užívaly léky s řadou vedlejších účinků. Léky navíc dokáží pomoci jen krátkodobě. Jedinou šancí, jak se depresí zbavit jednou provždy, je podle odborníků vyhledat pomoc psychologa či odborného konzultanta. (Plus)

Doporučujeme

Články odjinud