STÁŇA (38): Lehkovážnost se mi vymstila, učím se být sama

12. 6. 2018
STÁŇA (38): Lehkovážnost se mi vymstila, učím se být sama
Stáňa ve svém životě nebrala vztahy příliš vážně. Když se pak zamilovala do ženatého muže a věřila, že kvůli ní opustí rodinu, osud jí její nezodpovědné jednání vrátil.

Udělala jsem v životě spoustu chyb. Několikrát jsem lehkovážně opustila super muže, bavila jsem se víc, než pracovala, prostě jsem si užívala. Na některé své kroky fakt nejsem pyšná. Věrnost totiž nepatřila k mým nejsilnějším stránkám. Jenže na každého jednou dojde, i na mne.

S Petrem jsem žila sedm let a zpětně musím říct, že to byl nejhodnější muž, jakého jsem kdy potkala. Jenže jsem si ho nevážila. Dělil se se mnou o peníze, o víkendech mi nosil snídani do postele.

Já se s ním ale nudila. Nebyl chytrý ani zábavný. Měla jsem pocit, že si zasloužím něco víc. Pak k nám do firmy nastoupil Milan. Charismatický, okouzlující, vtipný a ženatý. Po jednom firemním večírku jsme spolu skončili na hotelu. Jenže úlet se mi vymkl z rukou a já se zamilovala.

Na Petra jsem byla protivná, čím dál častěji ho odmítala a měla jsem pocit, že se na něj nemůžu podívat. O to víc jsem toužila po svém milenci, který mi samozřejmě slíbil, že se kvůli mně rozvede a opustí manželku.

Vím, klasika, ale když se na mě díval svýma hlubokýma modrýma očima, věřila jsem mu všechno. A tak jsem se jednoho dne sebrala, pronajala si byt a od Petra odešla. Když si vzpomenu, jak jsem mu při odchodu říkala, že je nudný a roky s ním jsou pro mne ztracené, stydím se ještě teď.

Jenže jsem se vytrestala sama. Tři měsíce po mém odchodu se z mého života začal ztrácet i Milan. Nejdřív ho přeložili do jiného města, takže jsme se nemohli potkávat v práci, pak zřídly i jeho návštěvy. Přijížděl za mnou jednou za čtrnáct dní, a ještě jen na pár hodin.

Začala jsem mu dělat scény. Po jedné prásknul dveřmi, a byl konec. Snažila jsem se získat ho zpátky, ale bylo pozdě. Napsal, že miluje svou ženu a nechce ji opouštět. Zůstala jsem sama v pronajatém bytě a probrečela tam celých čtrnáct dní.

Nevím, co se ve mně zlomilo, ale v jednu chvíli mi došlo, že tohle je trest za všechny mé předchozí podrazy. Jsou to tři roky a od té doby jsem sama. Vlastně je mi tak líp, než když jsem běhala i mezi několika muži najednou.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv práce, dočkáte se partnerových připomínek. Má šťouravou náladu a vy zase dojem, že se vás snaží rozhodit. Pakliže musíte do práce, nehoňte se za nejlepším…