STÁŇA (59): Na podzim života jsem potkala svoji spřízněnou duši

7. 11. 2019
STÁŇA (59): Na podzim života jsem potkala svoji spřízněnou duši
Láska se dá zažít v jakémkoliv věku, jde jen o to sebrat odvahu a nebát se trochu zariskovat. Stáňa byla odvážná, vydala se sama na dovolenou a právě tam potkala spřízněnou duši!

Když mi bylo pětapadesát, dostala jsem od dětí k výročí výlet na Madeiru. Narozeniny mám na konci srpna, zájezd byl v půlce září a já se trochu bála jet sama. Děti se mi smály, že jsem strašpytel, ale od doby, kdy mi zemřel manžel, jsem vlastně nikde nebyla, natož sama. Nejdelší cesta, kterou jsem podnikla, byla na chalupu, kam mi potomci svezli vnoučata a ta mě dokonale zaměstnala.

Zhluboka jsem se nadechla, koupila si průvodce a s mírnými obavami se začala těšit na turistický zájezd pro seniory. Dcera mi zkontrolovala kufr, syn mě odvezl na letiště a já se vydala vstříc svému prvnímu samostatnému dobrodružství.

Hned v letadle jsem se dala do řeči s jedním sympaťákem. Byl o pár let starší než já a také cestoval sám. Uklidňoval mě, že nemusím mít z cestování obavy, protože on takhle jezdí už léta, od doby, kdy ho opustila žena. Kdybych se prý cítila ztraceně, mám se na něj obrátit, bude mi rád dělat společnost. Prý se nechce vnucovat, ale taky si rád s někým poklábosí.

Vděčně jsem jeho nabídku přijala a od té doby jsme tak nějak byli spolu. Bydleli jsme v jednom hotelu, takže jsme se vždycky sešli ráno u snídaně a dohodli se, kterou z nabídek výletů nebo túr využijeme.

Madeira je moc krásné místo a náš týden tam utekl jako voda. Jezdili a chodili jsme po ostrově, večer si zašli na skleničku, povídali si o filmech, které máme rádi, o knížkách, které čteme, o dětech a starostech s nimi a hodně se taky nasmáli.

Když se blížil odjezd, začalo mi být ouvej z představy, že o blízkost nového kamaráda přijdu. Oba jsme z Prahy, a když se Vojtěch, jak se můj prázdninový parťák jmenoval, zmínil o tom, že bychom se mohli setkávat i doma, byla jsem štěstím bez sebe. A právě v tu chvíli jsem s hrůzou zjistila, že jsem ve svých letech když ne zamilovaná, tak rozhodně hodně okouzlená.

Začali jsme se pravidelně scházet každý pátek. Chodili jsme do divadla, do kina, na koncerty a výstavy, občas na večeři nebo prostě jen na pivo. Bavilo mě to s ním. Představila jsem Vojtěcha dětem a vnoučatům, on mě svojí rodině. Všichni si padli do oka a občas jsme se sešli na větší akci.

Po dvou letech jsme se vzali. Pořád je nám spolu dobře, máme se čím dál tím raději a na Madeiře jsme letos byli už potřetí. Jezdíme si tam připomenout, že nikdy není pozdě na to, aby člověk našel spřízněnou duši.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…