Stanislav Zindulka: Měl tři matky a proslavil se až po padesátce!

21. 3. 2019
Stanislav Zindulka: Měl tři matky a proslavil se až po padesátce!
Když před pár dny zemřel, jeho smrt kolegy z Činoherního klubu zdrtila, ale nepřekvapila. Dlouho totiž bojoval s těžkou nemocí. Svoje poslední představení sehrál v prosinci loňského roku. Zemřel obklopen svými blízkými, což se málokomu poštěstí. Byl to zkušený herec, vzdělaný a sečtělý muž se smyslem pro humor. A miloval hraní, po kterém celý život prahl.

Chlapec z Krkonoš

Narodil se 5. května 1932 v Jilemnici, městečku v Krkonoších, kam ho to táhlo celý život. Nikdy na svoje rodné místo nezapomněl a rád se tam vracel. V sedmdesáti se stal dokonce jeho čestným občanem. Herec vyrůstal v harmonické rodině spolu se dvěma bratry.

Kromě maminky s nimi žily ještě jeho dvě tety, matčiny sestry, které se nikdy nevdaly. Vždycky s nadsázkou říkal, že měl vlastně tři maminky. Na obě s láskou vzpomínal. Jedna pekla úžasné trubičky, druhá šila. Otec navrhoval vzory na látky a maloval obrazy. Trval na tom, aby rodina držela vždy pohromadě a nikdy děti nepřehlížel. Dětství herce bylo tedy plné lásky.

Podívejte se na rozhovor se Stanislavem Zindulkou:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S nadřízeným si báječně rozumíte a on vás za to odmění. Nejdříve si však nevěříte, ale později se dáte dohromady. Koncem týdne jdou do finále problémy s rovnováhou a sebevědomím. Nyní se…