Stanislav Zindulka: Měl tři matky a proslavil se až po padesátce!

21. 3. 2019
Stanislav Zindulka: Měl tři matky a proslavil se až po padesátce!
Když před pár dny zemřel, jeho smrt kolegy z Činoherního klubu zdrtila, ale nepřekvapila. Dlouho totiž bojoval s těžkou nemocí. Svoje poslední představení sehrál v prosinci loňského roku. Zemřel obklopen svými blízkými, což se málokomu poštěstí. Byl to zkušený herec, vzdělaný a sečtělý muž se smyslem pro humor. A miloval hraní, po kterém celý život prahl.

Chlapec z Krkonoš

Narodil se 5. května 1932 v Jilemnici, městečku v Krkonoších, kam ho to táhlo celý život. Nikdy na svoje rodné místo nezapomněl a rád se tam vracel. V sedmdesáti se stal dokonce jeho čestným občanem. Herec vyrůstal v harmonické rodině spolu se dvěma bratry.

Kromě maminky s nimi žily ještě jeho dvě tety, matčiny sestry, které se nikdy nevdaly. Vždycky s nadsázkou říkal, že měl vlastně tři maminky. Na obě s láskou vzpomínal. Jedna pekla úžasné trubičky, druhá šila. Otec navrhoval vzory na látky a maloval obrazy. Trval na tom, aby rodina držela vždy pohromadě a nikdy děti nepřehlížel. Dětství herce bylo tedy plné lásky.

Podívejte se na rozhovor se Stanislavem Zindulkou:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nenechte se svést na špatnou cestu. Pokud vám začne někdo mluvit do života, tak se na to vykašlete. Jen se do vás zbytečně naváží, protože závidí. Na hádky nemáte náladu a už vůbec ne na…

Nejčtenější články

Doporučujeme