Stanovisko NOVA MODELS k aféře Nikitta x Miss Internet

19. 10. 2000
Oficiální zpráva agentury Nova Models.

Oficiální stanovisko Renáty Kaňkové (NOVA MODELS) k aféře Nikitta x Miss Internet

NIČÍM NEPODLOŽENÉ DOMNĚNKY - NEZNALOST - NEDOROZUMĚNÍ, ČI PROSTÁ ZÁŠŇ KOHOSI MÉNĚ ŤSPĚŠNÉHO (AVŠAK SNAŽIVÉHO)

Agentura NOVA MODELS byla oslovena pořadatelem soutěže MISS INTERNET ke spolupráci při této soutěži. Existuje opravdu mnoho nejrůznějších soutěží

  1. MISS všeho, na co si jen člověk vzpomene. Některé ze zmíněných soutěží

jsou seriózní a vlastní finále je na dobré úrovni. Co však případným vítězkám úspěch přinese? - Více, či méně hodnotné ceny, chvíle napětí (vždyň přece je to hra), okamžiky štěstí a možná i nějaký článek a foto v tisku. Co ale dál? Uběhne však určitý čas, zprávy v novinách odezní a nabídky na účinkování v reklamách nepřicházejí, návrháři se v nabídkách módních přehlídek netrumfují. Dívka by ráda zkusila štěstí jako modelka, jak ale zjistit, zda-li ten, který ji telefonuje a zve na schůzky, je skutečně fotograf a opravdu by pro něj mohla fotit módní katalog? Co když vše ale dopadne úplně jinak? A jestli je vše v pořádku, jaký žádat honorář? A kde je záruka, že dostane za práci skutečně zaplaceno? A co když bude užití snímků zneužito, či užito v širším rozsahu než je dohodnuto. A zde právě nastupuje práce agentury.

Důležitá je ovšem i volba agentury. O co je:
Děvčata, která jste na počátku dráhy modelky a hledáte agenturu, mějte na paměti následující.
Každá seriózní agentura vám nabídne smlouvu o zastupování, kde jsou jasně stanovena pravidla hry. Bez smlouvy "per huba" pracují pouze amatéři a maličké začínající agentury, které se většinou k pořádné zakázce nedostanou. Agentura vaším jménem jedná s klientem např. o vytvoření díla a jeho užití. To je třeba v případě účinkování v reklamách, kde se převádí na klienta autorská práva, což lze pouze na základě písemného kontraktu. Agentura musí mít rovněž záruky, potvrdí-li modelka zakázku, že tento svůj závazek dodrží.

Pro ilustraci:
Dnes odlétá jedna z modelek NOVA MODELS na Kanárské ostrovy fotit módní katalog pro velikou českou firmu. Dívka zakázku schválila - včetně finančních podmínek. NOVA uzavřela s dotyčnou firmou smlouvu a ta pro modelku zakoupila letenku a zajistila celý pobyt včetně pojištění. Na její postavu byly upraveny modely, zakoupeny boty a doplňky. To vše znamená práci mnoha lidí a vynaložení nemalých finančních prostředků. Nejedná se o zájmový kroužek, ale o naprosto profesionální práci týmu lidí. Umíte si představit, co by nastalo, kdyby se modelka na místo srazu k odletu letadla nedostavila. Kdo by nesl následky způsobené finanční škody? A co další ztráty - ty nevyčíslitelné

  1. ztráta klienta, poškození dobrého jména agentury atd. a takto bych mohla

uvádět další. Jak se však rozhodnout při volbě agentury. Radila bych všem dívkám informace o agentuře získat převážně od ostatních modelek, které již agentura nějaký čas zastupuje. Důležité jsou také kanceláře agentury. Ťspěšná renomovaná firma rozhodně nebude sídlit v suterénu na periférii města. A co seznam klientů, módní přehlídky, záznam akcí, anebo nějaký čas sledovat módní fotografie v časopisech - v rohu u jména fotografa bývají většinou uvedena jména agentur zastupující zobrazené modelky. V případě neplnoletých dívek jedná slušná agentura vždy s rodiči. Je skutečně mnoho možností, jak se naprostý modelingový laik může v krátké době orientovat.

Toliko k té "velké špatnosti", že agentura NOVA MODELS zastupuje modelky výlučně na základě písemně uzavřené smlouvy. Pobavilo mne rozhořčení slečny Nikity nad faktem povinnosti zdaňování příjmů. Ještě jsem se nesetkala s osobou, která se podivovala skutečnosti, že musí ze svých příjmů odvádět státu daně. Je to tak vážená slečno, a bohužel ani vy ani pan X s tím nic neuděláte. Toto je nad rámec kompetence agentury.

A nyní závěr. Ani pan Fikáček ano NOVA MODELS rozhodně nebudou nikoho z účastnic soutěže nutit k podpisu smlouvy o zastupování. V nejbližších dnech se zástupce NOVA MODELS spojí s dívkami, které by měly do finále postoupit, a děvčata budou podrobně se vším seznámena. Bude záležet jen na nich, jak se k nabídce a své šanci postaví. NOVA MODELS je oficiálním partnerem soutěže a jako takový garantuje organizátorům další profesní vývoj finalistek v oblasti modelingu. Základem je ovšem zájem a chuň ze strany dívek. A v neposlední řadě je nutno zachovat dobrý image soutěže. Jedním z bodů diskutované smlouvy je např. zákaz pro dívky jakékoliv aktivity v oblasti erotiky. Ne jenom NOVA MODELS, ale i ostatní významné firmy, které soutěž zaštítily svým jménem, by asi nebyly nadšené, kdyby se časem z některé z účastnic vyklubala třeba "zavolej mi do klubu" (a podobné přezdívky jako Lolita, Nikita atd. tuto představu silně asociují). Každá smlouva je dohoda mezi dvěma stranami - učesaná do bodů právnického jazyka a obsahuje názory a zájmy obou partnerů. Pokud se některá ze stran s ustanoveními neztotožňuje, jednoduše do smluvního vztahu nevstoupí. Nic se neděje - život jde dál a šancí přináší mnoho. Při pohledu z druhé strany je třeba nabídku o zastupování v oblasti modelingu od agentury NOVA MODELS chápat jako určitý druh komplimentu. Které dívce by příjemně nepohladila ego nabídka od jedné z největších modelingových agentur v zemi. Ovšem opakuji - je to pouze nabídka. Zaujala nás pouze myšlenka soutěže spojení krásy, inteligence a osobnosti, neboň to co dělá modelku opravdu úspěšnou a žádanou, není jenom prázdný obraz, ale jakési světlo - něco co vychází zevnitř. Ano, je to tak. - Pravá krása září, je to síla osobnosti, jas, který obepíná člověka v silné auře. A o to zde jde. Možná se právě takové světlo rozzáří při finálovém večeru. S tímto agentura NOVA MODELS do celé soutěže vstupuje.

KOMUNIKUJME - HOVOŘME - DISKUTUJME, ALE PROSÍM BEZ ZÁŠTI A NAPADÁNÍ.

Za NOVA MODELS
Renáta Kaňková
Kontakt: novamodels@cbox.cz
Sídlo agentury: Václavské nám. 13/15, Praha 1


Tiskovou zprávu Nikitty si můžete přečíst na Dámě, tam je i diskusní fórum, kde můžete vyjádřit svůj názor.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nedá se říct, že byste byli na pracovišti konfliktní, ale ani nevycházíte nikomu vstříc. Je toho na nás mnoho a tlačí vás čas. Máte strach, že nezvládnete odevzdat zadanou práci, což je…

Nejčtenější články

Doporučujeme