Stella Zázvorková: Těžký vztah s matkou a sebevražda jediné dcery

1. 12. 2017
Herečku Stellu Zázvorkovou milovalo široké publikum. Dokázala zahrát dramatické role, ale lidé oceňovali především ty komické. Měla velký smysl pro humor, ale když ji popadly její nálady, bylo lepší jít jí z cesty. Jaká byla Stella Zázvorková?

Komplikovaný vztah s matkou

Narodila se v roce 1922 v Praze do umělecké rodiny, maminka studovala módní návrhářství, tatínek byl zase uznávaný architekt a patřil mezi tehdejší špičku. K divadlu ji přivedla už v raném dětství Fanynka, strýcova manželka. Během okupace prošla Stella hereckou školou E. F. Buriana, za okupace hrála v Pražském dětském divadle, později v Divadle satiry a Realistickém divadle. Od roku 1955 pak zářila v ABC.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tatínek svou dceru velice podporoval, s matkou to bylo horší. Jejich vztah byl celý život komplikovaný. Zvláště od chvíle, kdy se Stellini rodiče rozvedli. Matka byla noblesní a krásná dáma, ale byla taky odtažitá. V jednom rozhovoru Stella prohlásila, že rozhodně nebyla „líbací a mazlicí“ typ, mnohokrát prý své dceři vmetla do tváře: "Nemáš ani stín mé krásy." Kterou dceru by tahle „pochvala“ těšila? Stella však tvrdila, že právě to ji pro život zocelilo.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Všichni ve vašem okolí moc dobře ví, že nejste velcí příznivci změn, a proto je překvapí, když se karta obrátí. Prahnete po jiném designu domácnosti a chcete investovat do něčeho…

Nejčtenější články

Doporučujeme