Sténání při sexu: Kdy se nehodí? Dá se naučit? Co na to sex expertka a muži?

7. 3. 2023
Sténání dodává hrátkám v posteli šťávu a muži milují, když si to užíváte hezky nahlas. Proto můžete získat pocit, že čím víc, tím líp. Ne vždy to ale platí, a když to přeženete, můžete naopak požitek z milování zkazit. Jak poznáte, kdy už byste měla ubrat?

Proč je sténání dobré

Sex není sólová akce. Komunikujeme při něm s naším partnerem pomocí dotyků, polibků, pohledů, pohybů a také sténáním. Dáváme tím naší drahé polovičce najevo, že se nám to líbí. A nejen to.

„Zvukové projevy při milování silně působí na emoční části mozku. Umožňují partnerům navzájem lépe vnímat pocity toho druhého i beze slov a zároveň zesilují prožitek obou partnerů. Protože se jedná o nonverbální komunikaci, partneři většinou na základě určitých typů zvukových signálů předpokládají, že se v tom druhém něco odehrává. Z praxe mých klientů vyplývá, že i když máme pocit, že prožitkům toho druhého perfektně rozumíme, nikdy není od věci si o tom  popovídat také pomocí slov. Leccos se pak vyjasní a partneři se mohou při milování příště lépe sladit,“ říká sex koučka Julie Gaia Poupětová.

Jak bude vypadat sex v budoucnosti? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milé Panny, počínaje dnešním dnem se vám začne více dařit. Nebudete to mít však jednoduché, protože jste toho dost promeškaly. Jakmile spatří nadřízený nějaké výsledky, bude vás sledovat.…

Nejčtenější články

Doporučujeme