Štěstí je přeceňované. Chcete být letos spokojení? Zaměřte se na neúspěch

24. 1. 2019
Štěstí je přeceňované. Chcete být letos spokojení? Zaměřte se na neúspěch
Taky si opakovaně myslíte, že stačí vyřešit konkrétní věc a pak už budete šťastní a váš život v pořádku? Stačí potkat toho pravého, jen co dodělám rekonstrukci, jen co dokončím ten projekt, pak... Pokaždé už máme skoro pocit, že je to v kapse, jenže pak se zase objeví nový problém nebo pocit selhání. Tudy cesta nevede. Jestliže chcete, aby byl tento rok výjimečný, potřebujete začít jinak myslet. Jak na to?

Vím, že nic nevím

Konec starého roku s sebou přináší pocit přelomu a začátku nové éry. I když nahlas prohlašujeme, že je to přece jedno a život jde dál, někde vzadu to hlodá. “Vždyť jsem ještě nic nedokázal. Takhle to bude pořád? Netuším, co se životem.” Dotírající myšlenky a často nechtěná rekapitulace toho, co už máme za sebou. Možná, že nás to dožene až k pokusům o novoroční předsevzetí nebo k nákupu další seberozvojové knížky. A pocit, že už bychom přece v tomhle věku měli vědět, jak dál, narůstá, že bychom na svém kontě měli mít nějaké hmatatelné úspěchy. Vždyť Franta už je ředitelem firmy, Katka rozjela vlastní značku. A co já? Já jsem akorát promarnila posledních 5, 10 let (dosaďte si podle svého...) Jak z toho ven? 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je až do konce týdne v úžasném sextilu s Marsem a vytváří ideální půdu pro dosažení velkých věcí. Nejzajímavější skutečnosti se odehrají v profesní sféře, která hraje poslední dny…

Nejčtenější články

Doporučujeme