Štětec, houbička, prsty: Čím nanášet make-up a jak postupovat?

Štětec, houbička, prsty: Čím nanášet make-up a jak postupovat?

Nanášení make-upu tak, aby vypadal dokonale a nenápadně, je hotová věda! Existuje hned několik způsobů, jak tuto disciplínu zvládnout, a je na vás, který si vyberete. My vám představíme možnosti a také jejich výhody a nevýhody.

Prsty

Nejekologičtější a zároveň nejlevnější způsob, jak nanášet make-up, je pomocí prstů. Tato metoda navíc šetří i trochu prostoru v kosmetické taštičce, který by jinak zabrala houbička nebo štětec. Prsty se snadno dostanete do zákoutí, která se jinými „nanášedly“ hůře líčí, na velké plochy to ale chce trochu praxe, abyste si na tvářích nebo čele nevytvořila nevzhledné skvrny. Při nanášení make-upu prsty navíc hrozí vyšší spotřeba produktu, protože ho zbytečně moc ulpí na rukou.

Pokračování 2 / 5

Pěnová houbička

Jestli chcete ušetřit peníze, je pěnová houbička ideální, protože stojí doslova pár korun. Dokáže ale vstřebat hodně make-upu, takže ve výsledku příliš neušetříte, spíš naopak, make-up vypotřebujete dříve než normálně. Nanášení pomocí pěnové houbičky je relativně snadné, dejte si ale pozor, aby vám na tvářích nezůstaly viditelné tahy. Další nevýhodou houbičky je také fakt, že se v ní drží bakterie, proto je potřeba často čistit nebo vyměnit.

Pokračování 3 / 5

Štětec

Štětec je jedním z nejoblíbenějších nástrojů profesionálních vizážistek, protože manipulace s ním je snadná a výsledný efekt vypadá skvěle. Kvalitní štětec je sice dražší investice, při správné péči vám ale vydrží opravdu dlouho. Neztrácejte čas s levnými štětci, protože nejenže nebudou vašemu obličeji tak příjemné, ale může se stát, že z nich budou vypadávat tmavé chloupky a uplívat na vašem obličeji. Trochu hůře se s nimi pracuje v těžko dostupných oblastech kolem očí, to však vyřeší menší štětec pro tyto partie. Nezapomínejte však štětce pravidelně čistit, abyste si do pleti nezanesla infekci.

Pokračování 4 / 5

Beauty blender

Pod anglickým názvem se skrývá další houbička, tentokrát však o něco dražší než ta pěnová. Beauty blender má tu výhodu, že neobsahuje silikon a je hypoalrgenní, takže se nemusíte bát žádných nechtěných reakcí. Houbička se používá vlhká, takže ji před nanášením líčidla namočte pod tekoucí vodou a vyždímejte. Tím zvětší svůj objem a líčení větších ploch bude snazší. Nebojte se ale ani hůře dostupných míst, díky tvaru do špičky zvládne beauty blender i ta. Make-up do pleti vpracovávejte místo tahů pomocí vklepávání do obličeje. Díky vodě se navíc do houbičky nedostane víc make-upu, než je nezbytně nutné. Po použití nezapomeňte beauty blender vždy důkladně zbavit líčidel, nejlépe za pomoci vody a speciálního čističe, a nechte uschnout. Výsledné líčení bude jak od profesionálů.

Pokračování 5 / 5

Silikonová houbička

Silikonová houbička sice zatím není příliš známá, ale k dostání je už i u nás za přijatelnou cenu. Její nespornou výhodou je fakt, že je zcela antibakteriální, protože se do ní nevstřebává žádný make-up a po každém použití ji umyjete, takže ji ocení zejména ženy s citlivou pletí. Aplikace sice vyžaduje trochu cviku, výsledkem je ale dokonale rozetřený make-up. Houbička si navíc vystačí s polovičním množstvím produktu.

Doporučujeme

Články odjinud