Steve Buscemi je už podruhé za mřížemi

24. 6. 2003
Steve Buscemi je už podruhé za mřížemi
NEW YORK – Není to ani měsíc, co svérázného hollywoodské herce Stevea Buscemiho (45) zadržela policie, a už se ocitl za mřížemi znovu. Stejně jako před několika týdny, i nyní jsou důvodem protesty proti uzavření několika newyorských hasičských stanic.

Tentokrát měl herec ovšem dokonce v davu napadnout několik newyorských politiků a vzpírat se měl údajně také policii, která ho chtěla zadržet. Buscemi, známý například z filmů Big Lebowski nebo Fargo, se protestů proti postupnému uzavírání několika desítek newyorských hasičských zbrojnic účastní již přes rok.

„Nyní ale chtějí zavřít vůbec nejstarší stanici, která byla v New Yorku zprovozněna již v roce 1855. O sboru, který v ní sloužil, jsou zmínky dokonce již ve spisech z konce osmnáctého století,“ prohlásil při prvním zadržení herec.

Tentokrát ovšem nestačil říct ani slovo. Policie ho ihned po napadení jednoho z členů newyorské radnice zadržela a okamžitě převezla na policejní stanici. „Zacházeli se mnou jako s nějakým prachobyčejným teroristou. Přitom jsou to právě ti hasiči, jimž nyní chtějí uzavřít jejich zbrojnice, kteří v září 2001 vyrazili napravovat škody, které teroristé napáchali, a zachraňovat lidem životy. Mnoho jich přitom o ten vlastní přišlo,“ nechal se slyšet Buscemi, který v letech 1980 – 1984 pracoval v New Yorku jako hasič.

Buscemi považuje uzavření hasičských stanic za nezodpovědné a nebezpečné. Newyorská radnice, která chce tímto krokem ušetřit sedm milionů dolarů ročně, naopak argumentuje tím, že síť stanic je v New Yorku zbytečně příliš hustá. (Plus)

Steve Buscemi nar. 13.12.1957 Brooklyn, New York, USA

Režijní filmografie: 2002 -"Baseball Wives" 2000 - Věznice 1999 - "Rodina Sopránů" 1997 - "Oz" 1996 - Můj nejmilejší bar 1993 - "Homicide: Life on the Street" 1992 - What Happened to Pete

Herecká filmografie: 2003 - Minnesota Nice (V), Sky Is Green, The Spy Kids 3-D: Game Over, Velká ryba 2002 - 3 Moons, 9/11 (TV), Deadrockstar, Inside the Playboy Mansion (TV), Laramie Project, The Love In the Time of Money, Mr. Deeds - Náhodný milonář, Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů 2001 - Bouchači a bouchačky, Concert for New York City (TV), Final Fantasy: Esence života, Forest Hills Bob, Grey Zone, Malý svědek, Příšerky s.r.o. 2000 - 28 dní, In Bad Taste, Přízračný svět, Road to Sundance, Věznice 1999 - Franky Goes to Hollywood, Velký táta 1998 - Armageddon, Big Lebowski, Divine Trash, Impostors, Louis & Frank, Píseň pro nevěstu 1997 - Con Air, Opravdová blondýnka 1996 - Black Kites, Fargo, Kansas City, Můj nejmilejší bar, Útěk z L. A. 1995 - Billy Madison, Co dělat v Denveru, když člověk nežije, Desperado, Mrtvý muž, Život v oblouznění 1994 - Floundering, Pátrání po Jednookém Jimovi, Poslední psanec (TV), Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Rockeři, Somebody to Love, Záskok 1993 - "Adventures of Pete & Pete", Claude, Ed and His Dead Mother, Twenty Bucks, Vycházející slunce 1992 - CrissCross, Gauneři / Reservoir Dogs, In the Soup, What Happened to Pete, Who Do I Gotta Kill? 1991 - Barton Fink, Billy Bathgate, Zandalee 1990 - Force of Circumstance, King of New York, Millerova křižovatka, Příběhy z temnot: 1989 - "Osamělá holubice", Coffee and Cigarettes II, Heart of Midnight, Povídky z New Yorku, Slaves of New York, Tajuplný vlak, Vražda na Broadwayi 1988 - Arena Brains, Call Me, Kiss Daddy Goodnight, Vibrace 1987 - Heart, No Picnic 1986 - Film House Fever, Parting Glances, Sleepwalk 1985 - Tommy's 1984 - Way It Is, The

Který film se Stevem se vám líbil nejvíce?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto říjnovém období se dočkáte příjemných chvil a nečekaných změn. Hned v pondělí zjistíte, že jde všechno jako na drátku a můžete si dovolit i nové věci. Nadřízený je s vámi spokojený…

Nejčtenější články

Doporučujeme