Stop bolavým zádům

2. 1. 2002
Stop bolavým zádům
Většina zdravých žen si stěžuje na bolesti zad, přestože cvičíme, hlídáme si zdravou stravu a dostatek pohybu během dne, stále se objevují ve chvílích, kdy je nejméně čekáme a "potřebujeme". Tajemství života bez bolestí a tišících prostředků může být přitom na dosah ruky.

Stop bolavým zádům

Většina zdravých žen si stěžuje na bolesti zad, přestože cvičíme, hlídáme si zdravou stravu a dostatek pohybu během dne, stále se objevují ve chvílích, kdy je nejméně čekáme a "potřebujeme". Tajemství života bez bolestí a tišících prostředků může být přitom na dosah ruky. Zbavte se zlozvyků a objevte svět s pružnou páteří a pohyblivými svaly.

- Ošlapané boty
Již po 600 kilometrech ztrácejí sportovní boty svou ochranu proti nárazu. Neustálé nárazy působí neblaze na páteř, ploténky začnou sesedat a bolest se záhy projeví.

- Kouření
Vliv na lidské zdraví je neoddiskutovatelný, nikotin, který se během kouření dostává do těla zpomaluje krevní oběh a tím i zásobení plotýnek. Díky této "výživě" se mohou s scvrknout.

- "Zapomněla jsem si brýle!"
Patří tato věta do vašeho každodenního slovníku? Děláte velkou chybu! Nejenže přicházíte o mnoho zážitků z ostrého výhledu, ale dlouhé hodiny strávené u počítače s nahrbenými zády zcela zbytečně zatěžuje svaly podél páteře.

- Boty na jehlách
Noha sice vypadá ve vysokých podpatkách skvěle, ale jak sexy vám připadá postoj se "ztuhlou" pánví? Ve vysokých podpatcích mění podvědomě stůj postoj, tělo se nakloní na jednu stranu a dopředu, čímž se o slovo brzy přihlásí bolest spodní části zad. Stojí vám ty boty opravdu za to?

- Cestovní vibrace
Jako epidemie se šíří bolesti zad mezi řidiči. Důvodem jsou vibrace automobilu, které otřásají celým tělem, posed se mění do nepřirozených poloh, plotýnky se dostávají o špatné pozice, kde zůstávají hodiny.

- Šikmý pohled
Je-li váš počítač natočen dopravu či doleva, musíte tím směrem natahovat krk a natáčet ramena. Zbytečně tak namáháte zádové svaly, které se vám odmění bolestí.

- Metráková kabelka
Dámy, ruku na srdce. Která z vás nosí v kabelce jen to opravdu nejnutnější? Nebo se u vás také najdou tři rtěnky, dva pudry, hromady zbytečných účtů, svazek klíčů od chaty, na kterou jezdíte jen o víkendu a tak 

bychom mohli pokračovat. Přetížená taška přes rameno ničí přímý postoj, natáčíte se automaticky po směru kabelky a tak přetěžujete ramena, páteř a celé svalové skupiny.

Příště: Každodenní triky pro zdravá záda

autor: Simona - www.simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Okouzlili jste jednoho ze svých kolegů, tajně vás obdivuje. Umíte si s tím poradit jen v případě, že jste zadaní, jinak se vám chvála líbí. Konečně se našla osoba, která vás podporuje.…

Nejčtenější články

Doporučujeme